حرکت جالب الحشدالشعبی در اربعین امسال برای زائران

حرکت جالب الحشدالشعبی در اربعین امسال برای زائران

«صادق الحسینی» فرمانده عملیات الحشد الشعبی در استان دیالی امروز (یکشنبه) از حضور برای تأمین امنیت زائران اربعین حسینی خبر داد.

به نوشته وبگاه خبری بغداد الیوم، او گفت که مرحله اول تأمین امنیت زیارت اربعین آغاز شده است و همه بخش‌های الحشدالشعبی در نزدیکی مرز «المنذریه» (مرز مهران) مستقر شده‌اند تا امنیت زوار ایرانی و دیگر زائران را تأمین کنند.

به گفته این فرمانده الحشد الشعبی، علاوه بر پرواز پهپادها در آسمان منطقه، نیروهای زمینی نیز در به پایش منطقه می‌پردازند و نیروهای الحشد الشعبی تا پایان هفته به بالاترین میزان آماده‌باش خود، همزمان با افزایش ورود زائران می‌رسند.

استان دیالی مشرف به استان‌های ایلام و کرمانشاه در ایران است که بخش عمده زائران اربعین از طریق این استان راهی کربلا می‌شوند. چندی پیش «عبدالامیر الشمری» وزیر کشور عراق گفته بود که بیش از ۴۰ هزار نیرو در این استان برای تأمین امنیت زوار مستقر شده‌اند.

حرکت جالب الحشدالشعبی در اربعین امسال برای زائران

«محمد التمیمی» یکی از فرماندهان نیروهای الحشد الشعبی نیز در تاریخی ۲۴ مرداد از ورود اولین کاروان زائران ایرانی به خاک عراق خبر داده بود. سخنگوی فرماندهی عملیات کربلا نیز از کنترل کامل مرزهای اداری و مناطق صحرایی استان کربلا برای تامین امنیت زائران مراسم اربعین امام حسین(ع) خبر داده است.

در این میان به گفته «سید کمال هادیانفر» رئیس پلیس راهور فراجا، پیش‌بینی‌ می‌شود که امسال بیش از چهار میلیون زائر برای حضور در اربعین امام حسین (ع) راهی کربلای معلی شوند.