حضور پرشور عاشقان در میعادگاه اربعین حسینی، نشانه بالندگی نهضت کربلاست

حضور پرشور عاشقان در میعادگاه اربعین حسینی، نشانه بالندگی نهضت کربلاست

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی حضور عاشقان پرشور در میعادگاه اربعین را نشانه بالندگی نهضت کربلا خواند و گفت: سفر چند میلیونی زائران و عشاق امام حسین(ع) به عتبات عالیات نشانه پویایی و بالندگی نهضت عاشورا است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، آیت الله سید محمد علی آل هاشم شامگاه امروز – چهارشنبه دهم آبان‌ماه – در آئین تجلیل از خادمان ستاد اربعین شهرداری تبریز اظهار کرد: خرسندیم برای قدردانی از خادمین اربعین سرور و سالار شهیدان کنار هم‌جمع شده‌ایم.

وی با اشاره به سالگرد شهادت آیت الله قاضی طباطبایی شهید محراب و زنده نگهداشتن یاد و خاطر این شهید بزرگوار افزود: از حمایت‌های شهردار و شورای اسلامی شهر تبریز در خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی و برپایی موکب جنت الحسین (ع) قدردانی می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با قدردانی از رئیس ستاد بازسازی عتبات در آذربایجان‌شرقی، گفت: از تک تک کسانی که در این امر مقدس یاری‌گر بودند قدردانی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه موکب جنت الحسین شهرداری تبریز یکی از موکب‌های مورد استقبال زائرین تبریزی بود، خاطرنشان کرد: اربعین فرصت بی‌نظیری برای معرفی حماسه بزرگ کربلا به جهانیان است و میعادگاه عاشقان در اربعین، بهترین فرصت برای تبیین حادثه کربلاست.

آل هاشم با قدردانی از اعضای ستاد اربعین شهرداری تصریح کرد: تعداد شهدای گرانقدر غزه از مرز ۸۷۰۰ نفر عبور کرده است اما جوانان فلسطینی همچون کوه در مقابل رژیم کودک کش صهیونیستی مقاومت کرده‌اند.

وی ادامه داد: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب، رژیم کودک کش اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید چرا که نیروهای اسلام و فلسطین پیروز نهایی این نبرد خواهند بود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از تلاش‌های شهردار تبریز در خصوص اقدامات عمرانی مؤثر و بهسازی آسفالت معابر گفت: پیشنهاد دارم در چهلم شهدای غزه، موکب جنت الحسین با همکاری حوزه علمیه و دانشگاه تبریز غرفه‌ای برای تبیین شهدای غزه در شهر برپا کنند.

یعقوب هوشیار شهردار تبریز نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی در خصوص فعالیت‌های ستاد اربعین شهرداری اظهار کرد: از چند ماه مانده به اربعین حسینی، برنامه‌ریزی و آمادگی برای پشتیبانی و خدمت رسانی به زائرین انجام شده بود.

وی با اشاره به اینکه شهرداری تبریز از متولیان خدمات رسانی به زائران در مرز تمرچین بود، خاطرنشان کرد: سامانه طریق یکی از خدمات شهرداری جهت ثبت نام زائرین برای سفر به مرز تمرچین بود. این سامانه برای اولین بار در کشور توسط شهرداری تبریز آماده و راه اندازی شد.

شهردار تبریز با اعلام اینکه علاوه بر اعزام زائران به مرز تمرچین توسط اتوبوس‌های شهرداری تبریز، ۱۰۰ دستگاه اتوبوس نیز به مرز مهران خدمت رسانی می‌کرد، ادامه داد: شهرداری تبریز در مرز تمرچین با مشارکت ارتش جمهوری اسلامی ایران اقدام به استقرار موکب کرده بود و همچنین موکب جنت الحسین نیز از دیگر خدمات ارائه شده شهرداری برای زائرین حسینی در شهر کربلا بود.

در پایان این مراسم از خادمان ستاد اربعین شهرداری تبریز که در قالب موکب جنت الحسین مشغول فعالیت بودند، تقدیر به عمل آمد.

کد خبر 700901