حفظ کیفیت آب شرب در صدر اولویت‌ها است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: کنترل کیفی آب شرب در کل استان به صورت مداوم و براساس استانداردهای روز در حال اجراست و یکی از سیاست‌ها و رویکردهای اصلی شرکت تضمین کیفیت آب شرب مصرفی در چارچوب استانداردهای تدوین شده برای مشترکان است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، رضا داوودی امروز _سه‌شنبه یکم خرداد_ به خبرنگاران اظهار کرد: طی سال گذشته بیش از ۹۲۵ هزار مورد آزمون کلرسنجی در سطح شبکه توزیع آب شرب شهرها و روستاهای استان انجام شده است که این تعداد فراتر از تعداد تعیین شده استاندارد است.

وی افزود: انجام ۳۳ هزار و ۵۲۸ مورد آزمون میکروبی، بیش از یک میلیون آزمون کدورت، ۳۰۳۶ آزمون شیمیایی و ۱۷۶۸ مورد آزمون ریز آلاینده آلی و معدنی از دیگر اقدامات مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در سال ۱۴۰۲ بوده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه با اشاره به پیاده‌سازی و اجرای برنامه ایمنی آب مطابق اهداف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آبفای کشور در پنج شهر و سه روستای تحت پوشش، بیان کرد: اجرای کالیبراسیون سالانه تجهیزات در ۱۶ آزمایشگاه موجود، از دیگر اقدامات بوده است.

وی با بیان اینکه انجام پایش و تدابیر لازم جهت حفظ کیفیت آب شرب برای این شرکت در صدر اولویت‌ها قرار دارد از پایش کیفیت آب در ۱۷ آزمایشگاه به صورت مستمر خبر داد و اظهار کرد: کنترل کیفی آب شرب در کل استان به صورت مداوم و بر اساس استانداردهای روز در حال اجراست و یکی از سیاست‌ها و رویکردهای اصلی شرکت تضمین کیفیت آب شرب مصرفی در چارچوب استانداردهای تدوین شده برای مشترکان است.

کد خبر 755909