حمایت دولت از این افراد با پرداخت وام ۳۵۰ میلیونی / جزئیات برنامه جدید دولت برای رشد تولید مسکن

مهراد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه مراسم افتتاح ۲ هزار و ۹۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در استان کردستان و تامین ۶ هزار قطعه زمین روستایی در جمع خبرنگاران با اشاره به اتفاقات خوبی که در سومین سفر استانی رئیس جمهور به استان کردستان از جمله بهره‌برداری از راه‌آهن همدان-سنندج رخ داد، اظهار داشت: توسعه زیرساخت‌های استان کردستان به ویژه حمل‌ونقل ریلی، پیامدهای مثبت اقتصادی برای این منطقه به همراه خواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به حوزه مسکن استان اشاره کرد و افزود: شاهد نتایج متفاوت و رونق در بخش مسکن کل کشور هستیم، استان کردستان نیز به دلیل اقلیم جغرافیایی و توپوگرافی یکی از سخت‌ترین استان‌ها برای تامین زمین بود که طبق گزارشات بخش قابل توجهی از این مشکلات برطرف شده است.تعداد زیادی از واحدهای نهضت ملی مسکن در این استان به بهره‌برداری می‌رسد و تامین اراضی نیز در شهرهای مختلف این استان محقق شده است.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: حوزه تامین زمین‌های روستایی طی توافق با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تحولات جدی همراه شده است.بنیاد مسکن علاوه بر اقداماتی که در حوزه مقاوم سازی و ساخت مسکن روستایی انجام داده، در حوزه تامین زمین در روستاها نیز به کمک نهضت ملی مسکن آمده است.

بذرپاش اظهار کرد: امروز ۲ هزار و ۹۰۰ واحد روستایی تحویل متقاضیان شد و امیدواریم در سفرهای بعدی این رقم افرایش یابد. تحویل ۶ هزار قطعه زمین در کل استان کردستان که تعدادی از آن‌ها در مجاورت روستای قار است، اتفاق خوشایندی است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به هدفگذاری برای تحویل ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی در سال جاری گفت: این اقدام برای اولین بار در کشور رقم خورده و اتفاق بی‌سابقه‌ای است.سال آینده نیز با تحویل ۵۰۰ هزار قطعه دیگر این رقم به یک میلیون می‌رسد.

بذرپاش یادآور شد: تحویل زمین شهری نیز طی سال جاری از ۳۷۰ هزار قطعه عبور کرده و تا پایان سال به ۵۰۰ هزار قطعه خواهد رسید و به این ترتیب مجموعا تا سال آینده ۲ میلیون قطعه زمین در شهرها و روستاها در قالب‌های گروهی و فردی تقدیم متقاضیان خواهد شد.

پیشنهاد فر نیوز
برای هر بازنشسته مشمول قانون رتبه‌بندی ۳۷ میلیون تومان معوقه پرداخت می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: وام مسکن روستایی با حمایت رئیس جمهور و هیئت دولت از ۲۰۰ میلیون به ۳۵۰ میلیون تومان و از ۲۰۰ هزار فقره به ۳۵۰ هزار فقره افزایش یافت که به رشد تولید مسکن در روستاهای کشور منجر می‌شود.