خرید تضمینی ۱۳۸ هزار تن گندم در کرمانشاه

  • افران
خرید تضمینی ۱۳۸ هزار تن گندم در کرمانشاه

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه از خرید تضمینی حدود ۱۳۸ هزار تن گندم در استان خبر داد و گفت: نگرانی بابت پرداخت پول کشاورزان وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، علی ملکشاهی امروز _ سه شنبه بیست و دوم خرداد _ در جلسه کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی کرمانشاه با اشاره به آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم در استان، اظهار کرد: امسال خرید تضمینی گندم از ۱۶ اردیبهشت از مناطق گرمسیری استان آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

وی میزان گندمی که تاکنون از کشاورزان استان خریداری شده را ۱۳۸ هزار و ۶۰۰ تن اعلام کرد و گفت: حدود ۱۰۷ هزار تن از این میزان گندم دروم و مابقی گندم معمولی است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه عمده گندم خریداری شده مربوط به مناطق گرمسیری استان بوده، از رشد ۱۴ درصدی خرید گندم از مناطق گرمسیری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و ابراز امیدواری کرد، در سایر نقاط استان نیز افزایش خرید تضمینی گندم را شاهد باشیم.

وی میزان پولی که باید بابت خرید این میزان گندم به کشاورزان استان پرداخت شود را ۲.۲ همت اعلام کرد و افزود: تاکنون بخش کمی از این میزان پرداخت شده و مابقی نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

ملکشاهی با بیان اینکه نگرانی بابت پرداخت پول کشاورزان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: پیگیری‌های جدی انجام دادیم که پرداخت پول کشاورزان کرمانشاه به تأخیر نیفتد.

وی در ادامه از میزان مناسب خرید تضمینی گندم استان کرمانشاه در سال گذشته نیز یاد کرد که با ثبت ۸۰۶ هزار تن خرید، جایگاه چهارم کشور را داشتیم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد با بارش‌های مناسبی که امسال رخ داد، رشد خرید تضمینی گندم در استان را نسبت به سال گذشته شاهد باشیم.

کد خبر 762255

  • خودرو بر هشترود