خرید یخچال و فریزر چقدر هزینه دارد؟ / آخرین قیمت انواع یخچال و فریزر در بازار

یخچال فریزر دستگاهی هستند که از یک وسیله سردکننده به همراه یک عایق حرارتی و سازوکاری برای انتقال گرما از داخل این محفظه به بیرون تشکیل می‌شود. از یخچال برای خنک نگهداشتن مواد غذایی، داروها و دیگر چیزهای فاسد شدنی استفاده می‌شود. یخچال‌ها از دیرباز تاکنون تغییرات بسیاری را به خود دیده‌اند. از یخچال‌های طبیعی گرفته تا یخچال‌های دست‌ساز زیرزمینی و بعدها یخچال‌های نفتی و گازی و عموم یخچال‌های امروزی که با جریان الکتریسیته کار می‌کنند.

یخچال‌ها از دیرباز عضوی ثابت در آشپزخانه‌ها و خانه‌ها بوده است. در ابتدا یخپال‌ها صرفا وظیفه سرد و تازه نگهداشتن مواد غذایی را به شکلی عادی و بدون هیچ گونه امکانات اضافی بر عهده داشتند. و حتی در قدیم از سوخت هایی مانند نفت برای آنها استفاده میشد. با همه گیر شده استفاده از برق یخچال‌های نفتی از رده خارج شدند و یخچال‌های برقی جایگزین کامل آنها شدند.

این یخچال‌ها علاوه بر دارا بودن قفسه هایی که مواد غذایی در آنها قرار می‌گرفت قسمتی کوچک در بالای یخچال داشتند که فریزر نامیده میشد. در این قسمت امکان نگهداری موادی مانند مواد گوشتی که راحت تر در معرض خراب شدن بودند فراهم شده بود. مواد غذایی نگهداری شده در این قسمت کاملا یخ میزد و به همین دلیل می‌توانستیم آنها را مدت طولانی تری نگهداری کنیم.

انواع یخچال فریزر ها

امروزه یخچال فریزر ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند و امکانات بسیاری جهت افزایش کارایی و آسان تر شدن استفاده به آنها اضافه شده است.در ادامه با برخی از انواع متفاوت یخپال فریزر آشنا خواهیم شد.

یخچال فریزرهای مینی را حتما در هتل‌ها دیده اید. این یخچال‌ها بسیار کم مصرف بوده و برای استفاده در فضاهایی مانند هتل‌ها بسیار مناسب هستند. نوع دیگری از یخچال‌ها که استفاده از آنها بسیار متداول است و یخچال‌های قدیمی را برای ما تداعی می‌کنند. یخچال‌های کمبی، ساختاری ساده دارند فریزر بالا و یخچال در پایین و یا بالعکس! که هر کدام به وسیله دربی جداگانه از هم جدا شده‌اند. ظرفیت این یخچال‌ها متوسط است و برای استفاده در خانه هایی که کم جمعیت هستند کاربرد دارد.

در ادامه قیمت جدید انواع یخچال فریزر در بازار را در یک جدول برای شما فراهم کردیم.

یخچال-فریزر