جشن بزرگ ازدواج دانشجویی در کرمانشاه به مناسبت دهه کرامت و ولادت امام رضا(ع) برگزار می‌شود

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کرمانشاه گفت: جشن بزرگ ازدواج دانشجویی در کرمانشاه به مناسبت دهه کرامت و ولادت امام رضا(ع) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار فر نیوز (مسعود دریابار)حجت الاسلام محمد محرابی امروز _ چهارشنبه بیست و ششم اردیبهشت_ در نشست ستاد ازدواج دانشجویی استان کرمانشاه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه جشن ازدواج دانشجویی در کرمانشاه برگزار می‌شود، اظهار کرد: این برنامه با حضور ۱۰۸ زوج دانشجوی دانشگاه‌های استان، دوشنبه هفته آینده (۳۱ اردیبهشت) در محل تالار انتظار برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این همایش از والدین زوج‌های دانشجو نیز به دلیل تسهیلگری در امر ازدواج فرزندانشان قدردانی خواهیم داشت.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کرمانشاه با بیان اینکه جشن ازدواج دانشجویی هرساله در استان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در این جشن هدایای مالی به زوج‌های دانشجو اهدا و به صورت رایگان آن‌ها را به مشهد مقدس اعزام خواهیم کرد.

محرابی بر لزوم ترویج فرهنگ ازدواج دانشجویی در دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: در این راستا از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور برنامه ریزی‌هایی صورت گرفته تا ازدواج دانشجویی در دانشگاه‌ها تقویت شود.

وی ادامه داد: برگزاری همایش و کارگاه‌های آموزشی با موضوعاتی همچون همسریابی، مشاوره پیش از ازدواج، همسرداری و فرزندپروری در دستور کار قرار دارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کرمانشاه لازمه ترویج فرهنگ ازدواج دانشجویی را در نظر گرفتن مشوق‌هایی برای زوج‌های دانشجو عنوان و تصریح کرد: حل مشکل مسکن یا تأمین خوابگاه متاهلی، حمایت‌های مالی، اعطای وام، تسهیل در اخذ وام ازدواج می‌تواند از جمله این مشوق‌ها باشد.

محرابی گفت: طبق آمارها میزان طلاق و اختلاف بین زوج‌های دانشجو بسیار کمتر از سایر زوج‌ها در جامعه است