اختصاص ۱۵۰ بیلبورد تبلیغاتی به موضوعات دینی ؛ فرهنگی و حجاب در کرمانشاه

به گزارش  فر نیوز  به  نقل از  مرکز اطلاع رسانی شهرداری کرمانشاه مسئول ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرداری کرمانشاه ، اظهار داشت: با هدف توسعه فرهنگ دینی انقلابی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن از محرم سال گذشته بیش از 150 بیلبوردهای بزرگ و کوچک سطح شهر به محتواهای ارزشمند حیا و عفاف اختصاص داده شد.

حجت الاسلام اشک تلخ با اشاره به اینکه محتواهای این مطالب برگرفته از آیات قرآن و روایات ائمه اطهار و معصومین(ع) است، افزود: همچنین بخشی از این محتواها به مطالب تاریخی ملی که به پیشینیه حجاب این ارزش مهم تاریخ ایرانیان و همچنین نقلهای تاریخی که حتی غربیهایی مثل ویل دورانت به آن اشاره کرده اند به اینکه حجاب نماد مردم اصیل ایرانی بوده است اختصاص یافت تا دارای ابعاد مختلف دینی ؛ تاریخی و ملی باشد.

وی گفت: اخیراً هم قوانین عفاف و حجاب در بیلبوردها به نمایش گذاشته شده است که برخی ها از قانون عفاف و حجاب اظهار بی اطلاعی نکنند.

مشاور فرهنگی شهردار افزود: بعضاً به محتوای برخی بیلبوردها نقدهایی وارد شده که چرا در انها جنبه انذار و هشدارهای الهی و امثالهم نیز دیده می شود؟ در پاسخ باید گفت: محتواهایی که برگرفته از آیات قرآن کریم و فرمایشات خداوند متعال و ائمه معصومین ع است اساسا قابل نقد نیست و از طرفی بر اساس آیات و روایات متولیان امور فرهنگی و فعالان عرصه تبلیغ هنگامی که ببینند فرهنگ اباحه گری و لاابالی گری علیه دستورات خداوند توسعه پیدا کرد باید بیشتر به آیات و روایات مرتبط با عذاب و انذار بپردازند.
البته محتواهای مربوط به رحمت و لطف پروردگار و نور و وجه الله نیز به کرات استفاده شده و ندیدن این موارد بی انصافی است اما به طور کلی تک بعدی بودن اشتباه بوده و اگر بنا بود فقط از رحمت گفته شود خدای متعال این همه آیات مربوط به عذاب را نازل نمی فرمود.

مسئول ستاد اقامه نماز شهرداری ادامه داد: اگر جنبه خوف از عذاب الهی غلبه کرد و بعضی ها به وسواس دچار شدند باید جنبه رحمت خدا را بیان کرد اما متاسفانه اکنون چون شاهد اباحه گری از یک سری افراد محدود هستیم میطلبد بیشتر به آن جنبه آیات عقاب و عذاب الهی که دستور و نص خدای متعال و اهل بیت ع هست پرداخته شود.

وی افزود: نکته بعدی اینکه بحمدالله برای اولین بار در تاریخ کرمانشاه ؛ محتوای این بیلبوردها به عنوان الگو در رسانه های کشوری معرفی شد و این رسانه ها تصریح کردند: شهرداریها و فعالان فرهنگی سایر شهرها باید از این اقدام بدیع شهرداری کرمانشاه الگو بگیرند. البته رسانه های ضددین و ضدانقلاب نیز از برخی محتواها اظهار بغض نمودند که جای شکر دارد و نشان از هدف گیری صحیح دارد.

حجت الاسلام اشک تلخ تصریح کرد: همچنین برخی مسئولین استانی همچون آیت الله علما نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه معزز کرمانشاه و همچنین اساتید حوزه و دانشگاه از این محتواها قدردانی نموده و تاکید دارند؛ این اقدام ارزشمند و محتواهای بدیع و اثرگذار باید استمرار داشته باشد.

چهارشنبه /٢۵مرداد/١۴٠٢
مرکز اطلاع رسانی شهرداری کرمانشاه