دستگیری عامل توهین و تهدید در فضای مجازی

دستگیری عامل توهین و تهدید در فضای مجازی

دستگیری عامل توهین و تهدید در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا سیستان و بلوچستان از شناسایی و دستگیری مردی جوان که با ارسال پیام‌های توهین و تهدید در بستر شبکه‌های اجتماعی برای یکی از شهروندان ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد.

به گزارش گروه استان‌های حیات؛ سرهنگ حسن کیخا، اظهار داشت: در پی مراجعه خانم جوانی به این پلیس که مدعی شده بود فردی ناشناس در فضای مجازی اقدام به توهین و تهدید در یکی از شبکه‌های اجتماعی که باعث برهم خوردن آرامش روحی و روانی وی و خانواده‌اش شده است، رسیدگی به این پرونده ‌به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان، گفت: پس از حضور شاکی، پرونده اولیه با اخذ دستور مقام قضائی تشکیل و با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم مورد شناسایی قرار گرفت و به این پلیس احضار شد.

وی افزود: متهم در ابتدا منکر جرم ارتکابی خود شد، اما پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به جرم خود اعتراف و دلیل اقدام خود را مشکلاتی که با شاکی و خانواده آن داشته است، عنوان کرد.

کیخا تصریح کرد: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران‌ناپذیری برای فرد به همراه دارد، بنابراین رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.

رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir بخش گزارش‌های مردمی و یا با شماره 096380 با ما در میان بگذارند.

پیشنهاد فر نیوز
آرامش به بازار گوجه باز می گردد / منتظر ارزانی گوجه باشید

انتهای پیام/

  • انتقام گیری مرد مغازه دار از خانواده یکی از مشتریانش

  • دروغ یک میلیاردی زن جوان را به زندان کشاند

  • انتقام‌گیری خواستگار کینه‌ای در فارس