دستگیری ۳۱۸ اراذل و اوباش و کشف ۵۲ سلاح سرد و گرم در کرمان

دستگیری ۳۱۸ اراذل و اوباش و کشف ۵۲ سلاح سرد و گرم در کرمان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از دستگیری ۳۱۸ نفر از اراذل و اوباش از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: در همین راستا، تعداد ۳۵ قبضه سلاح سرد و ۱۷ قبضه سلاح گرم، مشروبات الکلی و سایر موارد ممنوعه کشف و ضبط شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، مهدی بخشی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، با هماهنگی قضائی تعداد ۳۱۸ نفر از اراذل و اوباشی که اقدام به شرارت، تخریب، نزاع و درگیری می‌کردند، احضار شدند و ضمن اجرای دستورات قضائی صادره، برخورد لازم با بر هم زنندگان امنیت عمومی صورت گرفت.

وی افزود: در پی دریافت اخبار متعدد مبنی بر اینکه اراذل و اوباش با قدرت نمایی و مزاحمت‌های خیابانی باعث سلب آسایش و ایجاد ناامنی برای شهروندان شده‌اند، بررسی موضوع را در دستور کار مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی انتظامی استان قرار دادیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با اشاره به برگزاری پنج طرح غافلگیر کننده و منسجم مقابله با اراذل و اوباش از ابتدای سال جاری تاکنون، تصریح کرد: در این عملیات‌ها تعداد ۳۵ قبضه سلاح سرد و ۱۷ قبضه سلاح گرم، مشروبات الکلی و سایر موارد ممنوعه کشف و ضبط شد.

بخشی با تاکید بر رصد مستمر تحرکات اراذل و اوباش در فضای حقیقی و مجازی و کنترل اطلاعاتی این افراد، گفت: دستگاه قضائی در برخورد با مخلان نظم و امنیت هیچ‌گونه مماشاتی از خود نشان نمی‌دهد و برخورد با این افراد به صورت مقطعی و محدود به زمان خاصی نیست.

وی ضمن تشکر از مأموران فراجا به ویژه رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ف. ا. ا. کرمان تاکید کرد: کارگروهی به محوریت یکی از معاونان دادستان و با عضویت پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، سازمان اطلاعات سپاه، پلیس آگاهی و اداره اطلاعات تشکیل شده است.

پیشنهاد فر نیوز
آمار جهانی کرونا؛ «رومانی» رکورددار فوتی‌های روزانه

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با تاکید بر اینکه عزم جدی در برخورد با افرادی که برای مردم ایجاد ناامنی می‌کنند وجود دارد، افزود: هر ماه یک منطقه از شهر در دستور کار کارگروه ویژه قرار می‌گیرد و با جمع‌آوری اطلاعات و ادله کافی، نهایتاً دستور دستگیری و برخورد صادر می‌شود و در کمترین زمان ممکن به اینگونه جرایم رسیدگی خواهد شد.

کد خبر 701652