دلهره‌های کودکانه «لیلا» برای رهایی از اشغالگران غزه

لیلا و سایه‌های جنگ (Liyla and The Shadows of War ) یک بازی زیبا با داستانی بسیار غمگین و تاثیرگذار از رشید ابوعیده بازی‌ساز مستقل فلسطینی برای اندروید است که سال ۱۳۹۵به صورت رایگان عرضه شد.

«لیلا و سایه‌های جنگ» یک بازی در سبک ماجرایی و اکشن با داستانی واقعی در رابطه با موضوع جنگ در فلسطین است و درباره دختری به اسم لیلا است که همراه خانواده‌اش در نوار غزه زندگی می‌کند. با حمله صهیونیست‌ها و کشتار مردم مظلوم نوار غزه، شرایط برای ساکنان غزه بسیار دشوار می‌شود و لیلا و خانواده‌اش سعی می‌کنند خود را از مهلکه جنگ و حملات نیروهای اشغالگر اسرائیلی نجات دهند.

بازی دارای صحنه‌های ناراحت کننده از روایت جنگ و مقاومت در سرزمین‌های اشغالی است. سبک بازی لیلا و سایه‌های جنگ به نوعی یادآور بازی‌های مبتنی بر لیمبو است و سازنده این بازی تلاش کرده تا حملات موشکی صهیونیست‌ها به غزه و کشته و مجروح شدن فلسطینی‌ها ساکن این منطقه خصوصا زنان و کودکان را با فضای برزخی گونه بازی‌های سبک لیمبو برای مخاطب تداعی کند.

گیم پلی این بازی بسیارکوتاه است؛ اما ابوعیده در همین زمان کوتاه با روایت داستانی تاثیرگذار و عاطفی از جنگ و حملات صهیونیست‌ها به غزه که براساس ماجراهای واقعی ساخته شده پیام خود درباره تلخی‌های جنگ و آنچه که بر مردم فلسطین در اراضی اشغالی و باریکه غزه می‌گذرد را برای مخاطبان این بازی بازنمایی کرده است.

نظام رده‌بندی سنی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای (اسرا) برای بازی لیلا و سایه‌های جنگ رده‌ ۱۲+ را نیز تعیین کرده است. جالب است بدانید که این بازی برنده جوایز و افتخارات مختلفی از جمله دستاورد داستانی در جشنواره IMGA نیز شده است.

این بازی از کافه بازار به صورت رایگان قابل نصب و بازی است.

نوشته دلهره‌های کودکانه «لیلا» برای رهایی از اشغالگران غزه اولین بار در پایگاه خبری همت خبر. پدیدار شد.