رئیس جدید شورای شهر مشهد به زودی انتخاب می‌شود

رئیس جدید شورای شهر مشهد به زودی انتخاب می‌شود

سخنگوی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: انتخاب رئیس جدید شورا به زودی برگزار خواهد شد و شورا طبق قانون بیشتر از دو هفته نباید بدون رئیس اداره شود.

موسی‌الرضا حاجی بگلو در گفتگو با خبرنگار ایمنا در خراسان رضوی اظهار کرد: هدف اصلی و نخست همه اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، خدمت به مردم است؛ ما نمایندگان مردم هستیم ولی برخی شورای شهر را با دستگاه‌های اجرایی اشتباه گرفته‌اند و اجازه نمی‌دهیم خلاف قانون، هیچ شخصی با نماینده مردم صحبت کند.

وی بابیان اینکه اتفاقات اخیری که در شورای شهر نیز اتفاق افتاد، پیرامون «هیئت رئیسه» بود و گفتیم که ملاک برای ما «قانون» است، افزود: نامه سازمان بازرسی را روی چشمان خود می‌گذاریم و احترام ویژه قائل هستیم، حال ممکن است که ادبیات آن، موجب ناراحتی اعضای شورای شهر شده باشد ولی مرجع نظارتی برای ما قابل احترام است.

سخنگوی شورای شهر مشهد با اشاره به آئین نامه داخلی شورای شهر گفت: در شورای شهر، «آیین‌نامه داخلی» داریم که مصوب سال ۱۳۹۸ است و ۴ سال است که این آئین‌نامه ملاک عمل ما در بررسی طرح‌ها و لوایح و استیضاح شهردار و … است که تأیید کمیته انطباق را دارد.

حاجی بگلو اظهار داشت: در بند ۸ این آئین‌نامه، مواردی پیرامون هیئت رئیسه قید شده ولی برخی افراد به آن تمکین نمی‌کنند و این آئین‌نامه نوشته شده تا هرزمانی به مشکل خوردیم، محل رجوع باشد و آن را قانون می‌دانیم و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

وی ادامه داد: انتخابات هیئت رئیسه انجام شده و ۱۵ نفر در جلسه رأی‌گیری شرکت داشتند؛ و این مهم، مصوبه نیست که برخی اصرار دارند کمیته انطباق آن را تأیید کند.

سخنگوی شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه برخی از اعضای شورای شهر مشهد به نحوه رفتار و مدیریت در هیئت رئیسه اعتراض داشتند، گفت: اعضای طبق آئین نامه اجازه ثبت اعتراض را دارند و اعتراضی به امضای چند عضو ثبت و این موضوع در جلسه غیرعلنی شورا مطرح شد.

حاجی بگلو با بیان این مطلب که طبق تصمیم اعضای شورا تا زمان برگزاری این انتخابات مسئولیت اداره شورا برعهده نایب رئیس است، تصریح کرد: انتخاب رئیس جدید شورا به زودی برگزار خواهد شد و شورا طبق قانون بیشتر از دو هفته نباید بدون رئیس اداره شود.

وی با اشاره به اینکه اختیار علنی یا غیرعلنی برگزار شدن انتخاب برعهده اعضای شورا است، گفت: نهم مرداد ماه امسال، هشتاد و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد با دستور کار انتخاب هیئت رئیسه به دلیل به حدنصاب نرسیدن اعضا لغو شد.

سخنگوی شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: در حوزه اختیارات «سخنگوی شورای شهر» اجازه دخالت به هیچ فردی را نمی‌دهم و هرگونه اظهار نظر، غیر از آن وجاهت قانونی ندارد.

کد خبر 706108