رئیس پیشین موساد پایان رؤیای صهیونیسم را پیش بینی کرد

رئیس پیشین موساد پایان رؤیای صهیونیسم را پیش بینی کرد

"تامر باردو" در مقاله‌ای که در روزنامه عبری زبان "یدیعوت آحارانوت" منتشر کرد، گفت: حمایت ایالات متحده و کشور‌های غربی را به علت اقدامات خرابکارانه و به خاطر رفتار‌های دولت راستگرای اکنون اسرائیل به ریاست بنیامین نخست وزیر کنونی از دست داده است.

به گزارش پایگاه خبری "عربی ۲۱"، رئیس پیشین سازمان اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی (موساد) افزود: هر روز که می‌گذرد ما به پایان رؤیای صهیونیسم نزدیک می‌شویم. کشور‌های عربی بدون استثناء متعجب نظاره می‌کنند که چگونه دولت با دستان خود درحال نابودی خویشتن است، هیچ مسلمانی نیست که با تعجب دیوانگی که اسرائیل را دربرگرفته، نظاره نکند.

باردو اضافه کرد: اسرائیل که طی سال‌ها به متحد مهم غرب و در رأس آن‌ها ایالات متحده تبدیل شده است، هشدار‌های دوستان را که تلاش می‌کنند برای کابینه روشن کنند که اینگونه عملکرد موجب پایان اسرائیل خواهد شد، نادیده می‌گیرد.

رئیس پیشین موساد هشدار داد: اقدامات نتانیاهو و کابینه آن موجب آن خواهد شد که روزی فرمانده سنتکام به کاخ سفید اطلاع می‌دهد که این متحد ارزش راهبردی خود را از دست داده و دمکراسی اسرائیل دیگر وجود ندارد و رئیس جمهوری آمریکا صرف نظر از این که دمکرات باشد یا جمهوری‌خواه به این استباط و جمع‌بندی خواهد رسید.

وی اعتراف کرد: اسرائیل که آمریکا بیش از هر جایی در جهان از او حمایت کرده است، به یک دولت آپارتاید آشکار تبدیل شده است، مسیر فروپاشی روز افزون آن دیگر توجیهی برای سرمایه‌گذاری متحدان با آن ندارد که این مسأله در مورد آمریکا و نیز در مورد کشور‌های غربی نیز صدق می‌کند.

رئیس پیشین موساد پایان رؤیای صهیونیسم را پیش بینی کرد

باردو در پایان نوشت: مخالفان در اسرائیل برای جلوگیری از پایان رؤیای صهیونیسم می‌جنگند، هرچند که من به شدت به حامیان دمکراسی باور دارم، اما دوستان اسرائیل باید پیش از آن که دیر شود، در کنار آن قرار گرفته و از آن دفاع کنند.

رئیس پیشین سازمان اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی پیشتر نیز هشدار داده بود که اسرائیل در حال تخریب و نابودی خود است و به پایان راه نزدیک شده است.