رهایی فرد محکوم به قصاص پس از ۱۴ سال از زندان

رهایی فرد محکوم به قصاص پس از ۱۴ سال از زندان

رئیس کل دادگستری هرمزگان از رهایی یک زندانی محکوم به قصاص با میانجی‌گری مسئولان قضائی و اعضای شورای حل اختلاف خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از هرمزگان و به نقل از روابط عمومی دادگستری هرمزگان، مجتبی قهرمانی از ایجاد مصالحه در نوزدهمین پرونده قصاص این استان از ابتدای امسال و دومین پرونده با اجرای پویش «به حرمت حضرت زهرا (س) می‌بخشم» خبر داد.

وی در تشریح جزئیات این خبر افزود: این محکوم به جرم قتل عمد بعد از ۱۴ سال تحمل حبس در شرف اجرای حکم قصاص بود که با حضور سرپرست و قاضی اجرای احکام دادسرای مرکز استان هرمزگان در محل سکونت اولیای دم در بخش رودخانه و همچنین در نتیجه تلاش‌های اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس، در نهایت پس از اعلام رضایت اولیای دم، از مجازات قصاص رهایی یافت و صبح امروز آزاد شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با قدردانی از اقدام ارزشمند اولیای دم و همچنین تلاش و پیگیری‌های رئیس توسعه حل اختلاف استان هرمزگان، مسئولان قضائی دادسرای بندرعباس و اعضای شورای حل اختلاف زندان بندرعباس، خاطرنشان کرد: افرادی که عفو و بخشش می‌کنند و برای ایجاد صلح و سازش قدم برمی‌دارند، بدون شک نزد خداوند متعال مأجور خواهند بود.

قهرمانی همچنین با بیان اینکه عفو و گذشت از برجسته‌ترین ارزش‌های دینی و نشانه‌ی تقوای الهی است، اضافه کرد: ترویج فرهنگ صلح و سازش و روحیه اخوت و برادری در بین مردم، موجب ارتقای امنیت روانی و توسعه اخلاق و معنویت در سطح جامعه خواهد شد.

کد خبر 709687