رونمایی از یادبود شهید جاویدالاثر محمد نوروززاده راوری

با حضور معاون قوه قضائیه؛

رونمایی از یادبود شهید جاویدالاثر محمد نوروززاده راوری

رونمایی از یادبود شهید جاویدالاثر محمد نوروززاده راوری

امروز دوم آذرماه با حضور معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز توسعه حل اختلاف، فرمانده سپاه ثارالله و رئیس کل دادگستری استان کرمان از یادبود شهید مفقود الاثر محمد نوروززاده راوری در شهر راور رونمایی شد.

به گزارش گروه استان‌های حیات، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی صادقی معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز توسعه حل اختلاف، فرمانده سپاه ثارالله و رئیس کل دادگستری استان کرمان ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای شهرستان راور از یادبود شهید مفقود الاثر محمد نوروززاده راوری رونمایی کردند.

در حاشیه رونمایی از یادبود شهید بسیجی حقوقدان محمد نوروززاده راوری ۱۵۰ بسته معیشتی به ارزش حدود ۲۰۰ میلون تومان و همچنین دو سری جهیزی توزیع شد.

این بسته‌ها با مشارکت بسیج حقوقدانان و انجمن حمایت از زندانیان تهیه شده است.

گفتنی است امروز همزمان با برگزاری یادواره شهدای حقوقدان استان کرمان، ۱۸ زندانی جرائم غیرعمد نیز آزاد خواهند شد.

شهید حقوقدان محمد نوروززاده راوری در سال ۱۳۱۸ در خانواده‌ای مذهبی بدنیا آمد. تحصیلات ابتدایی را در راور و ۳ سال از دوران دبیرستان را در شهر کرمان سپری کرد.

در سال ۱۳۲۸ در دانشسرای کشاورزی کرمان قبول شد و پس از دو سال فارغ التحصیل و در دبستانی در روستای ابارق شهر بم مشغول به تدریس شد. سپس در مدرسه بهمنیار شهرستان بم به شغل آموزگاری پرداخت و یکی دو سال هم به عنوان رئیس دبستان مشغول خدمت بود. در این مدت با گروه های تئاتر شهرستان نیز فعالانه همکاری می‌کرد.

پس از مدتی در کنکور شرکت کرده و در دانشکده حقوق تازه تاسیس دانشگاه تهران قبول شد. پس از فارغ التحصیلی حدود سال ۱۳۴۹ به عنوان دادیار در دادگستری شهرستان خرم آباد استان لرستان مشغول خدمت شد.

سپس سال ۱۳۵۲ به عنوان رئیس دادگاه شهربابک و بعداً طی سالهای ۱۳۵۵ تا ۱۳۵۷ به عنوان رئیس دادگاه رفسنجان مشغول به کار بود.

پس از پیروزی انقلاب مدتی در دادگاه انقلاب اسلامی رفسنجان خدمت کرد و سپس در سال ۱۳۵۸ به عنوان رئیس دادگستری شهرستان بم معرفی شد.

در مدت خدمت در شهرستان بم دو مرتبه داوطلبانه از طریق بسیج شهرستان بم به جبهه اعزام شد. سرانجام در فروردین ماه ۱۳۶۱ در عملیات فتح المبین جاوید الاثر شد.