ریزش ۴۰۰ میلیونی قیمت این خودرو / خودرو های چینی را بیشتر از این قیمت نخرید

چند سالی است که به دلیل تحریم‌های جهانی و قانون ممنوعیت واردات خودرو، پای خودروهای چینی به کشور باز شده‌است. در گذشته که محصولات برندهایی مثل بنز، پورشه، بی‌ام‌دبلیو، هیوندای، نیسان، هوندا و… در بازار حضور داشتند، اصلاً صحبتی از ماشین‌های چینی نبود؛ البته این موضوع که آن زمان خودروسازی در چین به این میزان پیشرفت نکرده بود هم دلیل مهمی است. تا چند سال پیش تنها اسم خودروهایی مثل جک، تیگو و چری را به عنوان ماشین چینی می‌شناختیم؛ اما از سال ۱۴۰۰ به بعد، برندهای جدیدی پا به عرصه رقابت در بازار خودرو ایران گذاشته‌اند. از دیگنیتی پرایم و فونیکس پریمیوم نیز میتوان به عنوان اعضای جدید این خانواده بزرگ چینی یاد کرد.

ریزش قیمت خودروهای چینی نشان می‌دهد که قیمت فیدلیتی پرایم هفت نفره امروز به یک میلیاردو۵۷۵ میلیون تومان رسیده است که نسبت به خردادماه ۴۰۰ میلیون تومان ارزان شده است. همچنین قیمت چری آریزو ۵T IE از محصولات مدیران خودرو طی مدت گفته شده ۱۸۵ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است. قیمت جک S۳ اتوماتیک از شاسی بلندهای چینی کرمان موتور نیز ۹۶۵ میلیون تومان است. قیمت چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۲ نیز یک میلیاردو۶۲۰ میلیون تومان اعلام شده است. قیمت هایما ۸S از محصولات ایران خودرو که مونتاژی است نیز به یک میلیاردو۶۲۵ میلیون تومان رسیده است.

بر اساس قیمت ماشین های چینی ۱۴۰۱، قیمت لیفان X۷۰ به یک میلیاردو۱۷۰ میلیون تومان رسیده است. همچنین ام وی ام X۲۲ PRO اتوماتیک IE که در لیست بهترین ماشین چینی ارزان قیمت قرار دارد نیز ۹۲۸ میلیون تومان شده است. قیمت کارخانه خودروهای چینی را در ادامه بخوانید.

قیمت خودروهای چینی

برند مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)
ام وی ام X۲۲ PRO اتوماتیک IE ۱۴۰۲/مدیران خودرو صفر ۹۲۸,۰۰۰,۰۰۰
ام وی ام X۲۲ PRO دنده ای ۱۴۰۲/مدیران خودرو صفر (قیمت نمایندگی) ۷۰۸,۶۰۰,۰۰۰
جک S۳ اتوماتیک ۱۴۰۲/کرمان موتور صفر ۹۶۵,۰۰۰,۰۰۰
جک S۳ اتوماتیک ۱۴۰۲/کرمان موتور صفر (قیمت نمایندگی) ۹۱۰,۴۵۰,۰۰۰
لیفان X۷۰ ۱۴۰۱ صفر ۱,۱۷۰,۰۰۰,۰۰۰
چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۲ ۲۰۲۳ صفر ۱,۶۲۰,۰۰۰,۰۰۰
چانگان CS ۳۵ پلاس تیپ ۲ ۲۰۲۳ صفر (قیمت نمایندگی) ۱,۱۴۳,۴۸۸,۰۰۰
چری آریزو ۵T IE ۱۴۰۲/مدیران خودرو صفر ۱,۱۳۵,۰۰۰,۰۰۰
چری آریزو ۵T IE ۱۴۰۲/مدیران خودرو صفر (قیمت نمایندگی) ۱,۰۵۵,۹۰۰,۰۰۰
فیدلیتی پرایم هفت نفره ۱۴۰۲/مدیران خودرو صفر ۱,۵۷۵,۰۰۰,۰۰۰
فیدلیتی پرایم هفت نفره ۱۴۰۲/مدیران خودرو صفر (قیمت نمایندگی) ۱,۱۴۸,۸۰۰,۰۰۰
هایما ۸S ۱۴۰۲/ ایران خودرو صفر ۱,۶۲۵,۰۰۰,۰۰۰
هایما ۸S ۱۴۰۲/ ایران خودرو صفر (قیمت نمایندگی) ۱,۲۱۲,۴۲۸,۰۰۰