زبان فارسی هویت و مایه افتخار ما است

  • افران
زبان فارسی هویت و مایه افتخار ما است

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه گفت: زبان فارسی هویت، شخصیت و مایه افتخار ما است و باید برای حفظ آن بکوشیم.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، محمد امین بهرامی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه امروز _ چهارشنبه بیست و ششم اردیبهشت _ در مراسم بزرگداشت فردوسی از اهمیت پاسداشت زبان فارسی یاد کرد و گفت: زبان فارسی هویت، شخصیت و مایه افتخار ما است و باید در جهت حفظ آن بکوشیم.

وی از ظرافت‌های زبان فارسی در بیان عواطف و احساسات نیز یاد کرد که در کمتر زبانی وجود دارد و خاطرنشان کرد: این ویژگی‌ها زبان فارسی را به یک زبان حیرت‌انگیز تبدیل کرده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: متناسب با ظرفیت‌هایی که زبان فارسی دارد، آنطور که باید درباره آن کاری انجام نشده است.

وی از وجود بزرگانی همچون فردوسی که تأثیر بسزایی در حفظ زبان فارسی داشته‌اند یاد کرد و ادامه داد: در حوزه بزرگداشت این شاعر نیز کارهای چندانی انجام نداده‌ایم و آمادگی داریم درباره فردوسی و یا هر کدام دیگر از شعرای بزرگ کشورمان جلسات هفتگی و ماهانه به منظور آشنایی بیش از پیش با این بزرگان برگزار کنیم.

در ادامه این نشست نقاشی تمام قدی از فردوسی به همراه شاهنامه که توسط هنرمند کرمانشاهی «ایرج قبادی» کشیده شده بود رونمایی شد. این هنرمند تا کنون پرتره بیش از ۳۰۰ نفر از مفاخر را کشیده است.

تعدادی از شاعران، هنرمندان و اهالی شعر و ادب نیز درباره فردوسی شعرخوانی کردند.

کد خبر 753921

  • تعمیر یخچال در اصفهان