سراب “کرند غرب” زیباسازی می‌شود

محمدامین حسینی در گفت و گو با ایسنا، از سراب کرندغرب به عنوان یکی از جاذبه های مهم و زیبای شهرستان دالاهو نام برد و اظهار کرد: با توجه به اهمیت این جاذبه گردشگری، در اوایل دهه ۹۰ برخی اقدامات زیرساختی در آن اجرا شد، اما متاسفانه طی هشت سال گذشته رها شده بود.

وی افزود: به دلیل رها شدن این مجموعه، زیرساخت هایی که در آن احداث شده بود، کم کم تخریب شد و تاسیسات برقی آن به سرقت رفت، بنابراین از سال گذشته برنامه احیاء و ساماندهی این مجموعه را در دستورکار قرار دادیم.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه تصریح کرد: سال گذشته بخشی از تجهیزات، ابنیه و زیرساخت های این مجموعه را بازسازی کردیم و اخیرا هم حدود یک میلیارد تومان دیگر برای آن اعتبار گرفته‌ایم.

وی یادآورشد: با اعتبارات جدیدی که گرفته ایم، برنامه محوطه سازی، فضای سبز، برق رسانی، آبرسانی و تکمیل تجهیزات آن را اجرایی خواهیم کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: همچنین در مجاورت این جاذبه مهم، یک مجتمع گردشگری وجود دارد که با حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی از حدود یک دهه پیش متوقف مانده و در تلاشیم تا آن را تکمیل کنیم.

وی افزود: مقرر شده با اعتباراتی که تخصیص یافته، زیرساخت های این مجتمع گردشگری را آماده سازی کرده و آن را به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار کنیم تا نسبت به تکمیل آن اقدام کند.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری استان اضافه کرد: از آنجایی که این جاذبه گردشگری در مسیر تردد زوار عتبات عالیات قراردارد، با تکمیل زیرساخت ها و مجتمع گردشگری آن می تواند به اتراقگاهی برای زواری که از این مسیر تردد می کنند، تبدیل شود.

وی تاکید کرد: پیش بینی می شود تکمیل زیرساخت های سراب کرندغرب در پایان سال ۱۴۰۳ به اتمام برسد.

پیشنهاد فر نیوز
کشورهای غربی چگونه با تخلفات استارت‌آپ‌ها برخورد می‌کنند؟

به گفته این مسئول، طبیعت بکر و چشم نواز، آب و هوای مطبوع، پرآب بودن، نزدیکی به مرکز شهرستان، قرار گرفتن در مسیر تردد زوار عتبات عالیات، واقع شدن در منطقه ای باستانی و …. از ویژگی های این جاذبه گردشگری است که می تواند گردشگران و زوار زیادی را به سمت خود جذب کند.

انتهای پیام

نوشته سراب “کرند غرب” زیباسازی می‌شود اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *