سراب “کرند غرب” زیباسازی می‌شود

محمدامین حسینی در گفت و گو با ایسنا، از سراب کرندغرب به عنوان یکی از جاذبه های مهم و زیبای شهرستان دالاهو نام برد و اظهار کرد: با توجه به اهمیت این جاذبه گردشگری، در اوایل دهه ۹۰ برخی اقدامات زیرساختی در آن اجرا شد، اما متاسفانه طی هشت سال گذشته رها شده بود.

وی افزود: به دلیل رها شدن این مجموعه، زیرساخت هایی که در آن احداث شده بود، کم کم تخریب شد و تاسیسات برقی آن به سرقت رفت، بنابراین از سال گذشته برنامه احیاء و ساماندهی این مجموعه را در دستورکار قرار دادیم.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه تصریح کرد: سال گذشته بخشی از تجهیزات، ابنیه و زیرساخت های این مجموعه را بازسازی کردیم و اخیرا هم حدود یک میلیارد تومان دیگر برای آن اعتبار گرفته‌ایم.

وی یادآورشد: با اعتبارات جدیدی که گرفته ایم، برنامه محوطه سازی، فضای سبز، برق رسانی، آبرسانی و تکمیل تجهیزات آن را اجرایی خواهیم کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: همچنین در مجاورت این جاذبه مهم، یک مجتمع گردشگری وجود دارد که با حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی از حدود یک دهه پیش متوقف مانده و در تلاشیم تا آن را تکمیل کنیم.

وی افزود: مقرر شده با اعتباراتی که تخصیص یافته، زیرساخت های این مجتمع گردشگری را آماده سازی کرده و آن را به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار کنیم تا نسبت به تکمیل آن اقدام کند.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری استان اضافه کرد: از آنجایی که این جاذبه گردشگری در مسیر تردد زوار عتبات عالیات قراردارد، با تکمیل زیرساخت ها و مجتمع گردشگری آن می تواند به اتراقگاهی برای زواری که از این مسیر تردد می کنند، تبدیل شود.

وی تاکید کرد: پیش بینی می شود تکمیل زیرساخت های سراب کرندغرب در پایان سال ۱۴۰۳ به اتمام برسد.

به گفته این مسئول، طبیعت بکر و چشم نواز، آب و هوای مطبوع، پرآب بودن، نزدیکی به مرکز شهرستان، قرار گرفتن در مسیر تردد زوار عتبات عالیات، واقع شدن در منطقه ای باستانی و …. از ویژگی های این جاذبه گردشگری است که می تواند گردشگران و زوار زیادی را به سمت خود جذب کند.

انتهای پیام

نوشته سراب “کرند غرب” زیباسازی می‌شود اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.