سرعت اینترنت افزایش یافته است

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۳۱ مردادماه) مجلس شورای اسلامی در خصوص گزارش کمیسیون در مورد بررسی کیفیت اینترنت و شاخص‌های مرتبط با آن با رویکرد چالش‌های ایجاد شده برای شهروندان و کسب و کارهای اینترنتی، اظهار داشت: پیش از آغاز صحبت ها این خبر خوش را به زائران اربعین اعلام می کنم که با همکاری وزیر محترم عراقی امسال سیمکارت های عراقی و رومینگ با قیمت کمتری نسبت به سال گذشته در اختیار زوار قرار می گیرد.

وی در خصوص گزارش کمیسیون آخرین وضعیت کیفیت شبکه اینترنت همراه و ثابت نیز ضمن قدردانی از ابتکار مجلس شورای اسلامی برای ایجاد فرصت گفت وگوی مستقیم با مردم و نمایندگان در سه شنبه های نظارتی، گفت: در ۲ سال گذشته اقدامات زیرساختی خوبی در جهت نوسازی شبکه در ۴ لایه دسترسی، تجمیع، شبکه زیرساخت و دروازه های اینترنتی انجام شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در لایحه ورودی اینترنت بین الملل در ۲ سال گذشته ورودی های اینترنت متنوع شد و بیش از ۲ برابر نیاز ظرفیت تامین شد. همچنین در لایه زیرساخت نیز با بهره گیری از تجهیزات صدرصد ایرانی بیش از ۵۰ درصد رشد داشتیم که تا پایان سال به ۲ برابر می رسد و میزان قطعی ها و لینک های اشباع کاهش یافته و ترافیک داخلی تقویت شد، همچنین برای ترافیک داخلی بیش از ۳ برابر نقاط تبادل ترافیک افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: در لایه تجمیع که در اختیار شرکت مخابرات است با وجود همکاری های انجام شده کار با کندی پیش می رود و لینک های اشباع بعضا رو به افزایش است و در برخی استان ها دچار مشکل هستیم اما در لایه دسترسی و فاصله دسترسی گوشی به BTS و دسترسی به مودم کارهای خوبی انجام شده است. همچنین حرکت جهشی برای توسعه نسل پنجم و پوشش نسل چهارم صورت گرفت و پوشش نسل چهارم به ۹۲ درصد رسیده است.

زارع پور در خصوص توسعه پروژه فیبر نوری در کشور نیز، گفت: پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها آغاز شده و در بیش از هزار و صد شهر اپراتور دوم مشخص شده و در بیش از ۲۰ شهر بهره برداری مردم آغاز شده است و تا پایان دولت قول می دهیم با یک هزینه معقول امکان استفاده برای همه فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: شاخص های کیفی روبه بهبود است و سرعت افزایش یافته و نوسان تاخیر کاهشی است و این آمارها در مراجع بین المللی قابل دسترسی است و شاخص PQI هم در بیشتر موارد بهبود یافته است اما با وجود رشد اکثر شاخص ها این که چرا رضایتمندی از سوی مردم تامین نشده است باید در بخش دیگری به آن پرداخت.

نوشته سرعت اینترنت افزایش یافته است اولین بار در پایگاه خبری همت خبر. پدیدار شد.