سرمربی سرشناس روی نیمکت الدحیل

سرمربی سرشناس روی نیمکت الدحیل

کریستف گالتیه سرمربی جدید قطر شد. این خبر را فابریتزیو رومانو، خبرنگار ایتالیایی حوزه اعلام کرد.

این مربی فرانسوی ژوئیه گذشته از کنار گذاشته شد و از آن زمان تاکنون بدون باشگاه بوده است. او در جانشین هرنان کرسپو خواهد شد که به تازگی از سمتش اخراج شد. این باشگاه قطری پس از پنج بازی با ۱۰ امتیاز در جایگاه چهارم لیگ قطر قرار دارد.

گالتیه روز جمعه وارد قطر شد تا قراردادش بسته شود. این کارشناس بازار نقل و انتقالات می افزاید: حضور در تیم الدحیل شروع فصل جدیدی در حرفه او پس از لیل و پاری‌سن‌ژرمن است.

کرسپو اوایل هفته جاری پس از شکست یک بر صفر مقابل در لیگ قهرمانان آسیا از سرمربیگری الدحیل برکنار شد. این مربی ۴۸ساله آرژانتینی از مارس ۲۰۲۲ سکان هدایت این باشگاه قطری را برعهده داشت.

کریستف گالتیه پیش از این سکان هدایت سن‌اتین، لیل، نیس و پاری‌سن‌ژرمن را بر عهده داشت. این مربی به دلیل حذف مقابل بایرن‌مونیخ در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا باعث ناامیدی سران پاریسی شد. گالتیه در نهایت دو قهرمانی در فصل گذشته کسب کرد. علاوه بر سوپرکاپ فرانسه، او توانست عنوان قهرمانی لوشامپیونه را نیز به دست آورد. پاری‌سن‌ژرمنبا او یازدهمین قهرمانی تاریخ باشگاهش را به دست آورد. با این حال، این برای مالکان قطری پاری‌سن‌ژرمن کافی نبود و او برکنار شد و لوئیس انریکه جانشینش شود.

سرمربی سرشناس روی نیمکت الدحیل

پیشنهاد فر نیوز
نقشه تغذیه کشور تدوین می شود