سرنوشت اوکراین در صورت ادامه ارسال تسلیحات توسط غربی ها

سرنوشت اوکراین در صورت ادامه ارسال تسلیحات توسط غربی ها

«آندری کیلین» سفیر روسیه در لندن هشدار داد در صورتی که کشورهای غربی همچنان به ارسال سلاح به کی‌یف ادامه دهند، به «کشوری شکست خورده» تبدیل خواهد شد.

وی که با شبکه «القاهرة الاخباریة» مصاحبه می‌کرد گفت: «این خیلی وحشتناک است چون به سادگی، در آینده هیچ کشوری وجود نخواهد داشت که به دنبال بازسازی اوکراین باشد و بودجه‌ای برای این کار نخواهد بود».

سفیر روسیه در لندن اضافه کرد: «روسیه تلاش تمامی کشورها از جمله کشورهای آفریقایی برای حل بحران اوکراین را ارج می‌نهد اما تا کنون هیچگونه ابتکار واقعی برای برون رفت از این بحران وجود نداشته است».

سرنوشت اوکراین در صورت ادامه ارسال تسلیحات توسط غربی ها

کیلین گفت که مسکو تا الان هیچگونه اطلاعی درباره اتفاقاتی که در جده در خصوص رایزنی‌ها درباره اوکراین بوجود آمده، دریافت نکرده است.

پیشتر نیز روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» گزارش داده، تعداد اوکراینی‌هایی که در تلاش برای فرار از خدمت هستند به دلیل تلفات بالا در ضدحملات اوکراین افزایش یافته و کی‌یف برای پر نگه داشتن صفوف خود به اعماق جامعه ورود کرده است.

ارتش اوکراین چهارم ژوئن ضدحملات خود را که تبلیغ زیادی برای آن کرده بود، آغاز کرد. علی‌رغم سیلی از تجهیزاتی که غرب در اختیار کی‌یف قرار داده، این کشور نتوانسته موفقیت‌ چشمگیری در مقابل روسیه به دست آورد و متحمل تلفات و خسارات سنگین شده است.

روزنامه آمریکایی با استناد به برآوردهای مقام‌ها و تحلیلگران غربی گزارش داده بیش از ۱۵۰ هزار نیروی اوکراینی از فوریه ۲۰۲۲ (آغاز درگیری‌ها در اوکراین) کشته و زخمی شده‌اند.

طبق این گزارش، با توجه به تلفات نیروهای مسلح اوکراین، جذب نیرو به طور فزاینده‌ای اهمیت یافته است. اما گزارش‌ها درباره افسرانی می‌رسد که رشوه دریافت می‌کنند تا اجازه فرار از خدمت دهند. گارد مرزی اوکراین گفته به طور میانگین ۲۰ نفر روزانه به دلیل تلاش برای فرار از کشور بازداشت می‌شوند.