سفر دومین وزیر صهیونیست به عربستان

سفر دومین وزیر صهیونیست به عربستان

هیأتی از فلسطین اشغالی به ریاست «شلومو کرعی» وزیر ارتباطات ، امروز (یکشنبه)، برای شرکت در نشست اتحادیه جهانی پست عازم شد.

پایگاه خبری «عرب۴۸» به نقل از رسانه‌های صهیونیستی گزارش داد شماری از مقامات وزارت ارتباطات رژیم صهیونیستی، «داوید بیتان» رئیس کمیسیون اقتصاد کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) در این سفر کرعی را همراهی خواهند کرد. با این حال هیچ نماینده‌ای از سازمان پست رژیم صهیونیستی در این هیأت حضور ندارد و آن‌ها به‌صورت آنلاین در نشست شرکت خواهند کرد.

عرب۴۸ می‌گوید که دلیل عدم حضور مقامات سازمان پست در این نشست که قرار است در ریاض برگزار شود، اختلاف کرعی و «میشائیل فاکنین» رئیس شرکت پست بوده است.

این سفر در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این «حاییم کاتس» وزیر گردشگری رژیم صهیونیستی نیز روز سه‌شنبه هفته گذشته برای شرکت در اجلاس سازمان گردشگری سازمان ملل عازم عربستان شده بود.

پیش از این سفر نیز رادیوی «کان» گزارش داده بود یکی از مقامات وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی با یک سیاستمدار ارشد سعودی در عربستان دیدار کرده است.

سفر دومین وزیر صهیونیست به عربستان

کان ضمن سری خواندن این سفر، اشاره‌ای به نام مقام سعودی یادشده نکرده بود و در عین حال مدعی شده بود که اجازه انتشار اطلاعات بیشتر درباره این سفر داده نشده است.

مقامات رژیم صهیونیستی در حالی به عربستان سفر می‌کنند که «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی اخیرا در مصاحبه با شبکه آمریکایی «فاکس نیوز» گفت ریاض و تل‌آویو هر روز به عادی‌سازی روابط نزدیک‌تر می‌شوند.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز در سخنرانی اخیر خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مدعی شد که روابط این رژیم و عربستان سعودی به زودی عادی‌سازی خواهد شد.