سه جنبه مهم موشک‌باران سرزمین‌های اشغالی

سه جنبه مهم موشک‌باران سرزمین‌های اشغالی

صبح امروز بود که شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در پاسخ به جنایات رژیم علیه مسجد الاقصی و مردم فلسطین عملیات جدیدی را با نام « » علیه رژیم اشغالگر قدس آغاز کرد. طبق گزارش‌های خبری فلسطینی و تصاویر و ویدئوهایی که تاکنون منتشر شده، دهها صهیونیست کشته و بیش از یکصدوپنجاه صهیونیست مجروح شده و به بیمارستانها منتقل شده‌اند.

در همین رابطه با سیدرضا صدرالحسینی کارشناس مسائل غرب آسیا گفت وگو کردیم.

تغییر توازن قدرت به نفع مقاومت

صدرالحسینی در ابتدای این گفت وگو درباره پاسخ کوبنده جنبش مقاومت فلسطین به صهیونیست‌ها گفت: این اتفاق بسیار بزرگ و شگرف که در حوزه مقاومت فلسطین انجام شد نشان دهنده تغییر توازن قدرت به نفع مقاومت است.

وی افزود: نباید فراموش کنیم که طی هفته‌های گذشته برخی از تجاوزات مقطعی که رژیم صهیونیستی به مناطقی از جغرافیایی فلسطین انجام داده بود و جنایتی که در رابطه با رفتار غیرنظامیان در اردوگاه‌های مختلف صورت گرفته بود توسط مقاومت فلسطین اعلام شده بود که جبران خواهد شد، البته رژیم صهیونیستی این اخطار و اولتیماتوم را جدی نگرفته بود.

این کارشناس مسائل غرب آسیا یادآور شد: شکنندگی داخلی رژیم صهیونیستی به ویژه در حوزه نظامی و امنیتی و فرار نیروهای نظامی از پادگان‌ها و خارج شدن تسلیحات و مهمات قابل توجه از پادگان‌ها شرایط بسیار مناسبی را برای مقاومت فلسطین ایجاد کرده بود تا بتواند با یک عملیات همه جانبه قدرت خود را به رژیم صهیونیستی اثبات کند و درس فراموش نشدنی را به آنها بدهد.

وی گفت: این عملیات از چند جنبه قابل اهمیت است یکی اینکه در مقابل ‌اظهارات توهم آمیز نتانیاهو می‌تواند پاسخ مناسبی باشد، از طرف دیگر می‌تواند بخشی از توان فروریخته ارتش رژیم صهیونیستی را در هم بشکند، از طرف دیگر می‌تواند بخشی از سرزمین‌های اشغال شده توسط رژیم صهیونیستی را آزاد کند بنابراین بعد از پایان عملیات می‌توان اظهارنظر قطعی در رابطه با نتایج پیروزمندانه آن را داشت.

پیشنهاد فر نیوز
خبر جدید درباره قهرمان دربی گذشته | شوک بزرگ به آل‌کثیر و سپاهان

سه جنبه مهم موشک‌باران سرزمین‌های اشغالی

رویکرد غرب و آمریکا در قبال حملات سنگین مقاومت فلسطین

صدرالحسینی در باره رویکرد غرب و آمریکا و سایر دشمنان جبهه مقاومت درباره این حملات گفت: قطعاً با توجه به فریادهای استیصال آمیز رژیم صهیونیستی در ساعت دیگر رویکرد و روش رسانه‌های غربی هم تفاوت خواهد کرد در حقیقت در شرایط کنونی به دلیل بی‌اطلایی در وضعیت میدانی رسانه‌های غربی موضوع را فقط در حد یک اعلام یک خبر بدون هیچ تحلیلی پیگیری می‌کنند اما به نظر می‌رسد نتایج اولیه این عملیات مجموعه مقامات و رسانه‌های غربی را به واکنش‌های مجبور خواهد کرد.

وی گفت: با این حال واکنش اینها، به نوعی مظلوم نمایی است که به احتمال قوی صورت خواهد گرفت.