شبکه جام‌جم تعطیل می‌شود؟

شبکه جام‌جم تعطیل می‌شود؟

چندی پیش از ساختمان شیشه‌ای خبر رسید در راستای چابک‌سازی چند شبکه تلویزیونی تعطیل می‌شوند، نام دو شبکه جدّی‌تر شد و آن شبکه‌های «شما» و «ایران‌کالا» بودند که این اتفاق برایشان افتاد.

حتی نام‌های دیگری همچون شبکه‌های تماشا و سلامت هم مطرح شدند.

حالا خبرهایی به گوش می‌رسد که ظاهراً قرار است هم تعطیل شود، گفته می‌شود دلیل اصلی مدیران برای حذف این شبکه تلویزیونی، نداشتن مخاطب است.

شنیده شده برخی مسئولان صداوسیما بر این باورند اگر نیازی به ساخت برنامه در حوزه ایرانیان خارج از کشور باشد این اتفاق به فضای برودبند ( و فضای مجازی) انتقال داده خواهد شد.

مخاطبان اصلی شبکه جام جم، ایرانیان خارج از کشور هستند. بر اساس اعلام این شبکه، جام جم به ساخت برنامه‌های تعاملی و پخش واقعیت‌های اجتماعی و سیاسی روز ایران برای جلوگیری از هرگونه وارونه‌انگاری برخی شبکه‌ها و رسانه‌های خارجی شناخته می‌شود.

شبکه جام‌جم تعطیل می‌شود؟

پیگیری‌ها از صداوسیما نشان می‌دهد که تصمیم به تعطیلی شبکه جام جم توسط بعضی مسئولان صداوسیما گرفته شده است ولی باید دید پیمان جبلی رئیس صداوسیما هم این موضوع را نهایتاً تأیید و عملیاتی خواهد کرد و پخش این شبکه از ماهواره متوقف خواهد شد یا خیر.

شبکه‌ جام‌جم آذرماه سال 1376 بنیانگذاری شد. این شبکه سه کانال اروپا، آمریکا و آسیا دارد و برنامه‌هایش از بیست و هشتم فروردین‌ماه 1401 به کیفیت HD ارتقاء یافت.