شجره طیبه بسیج کلیدواژه تمدنی انقلاب اسلامی و میراث گران‌قدر امام خمینی (ره) است

شجره طیبه بسیج کلیدواژه تمدنی انقلاب اسلامی و میراث گران‌قدر امام خمینی (ره) است

شجره طیبه بسیج کلیدواژه تمدنی انقلاب اسلامی و میراث گران‌قدر امام خمینی (ره) است

دکتر سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت هفته بسیج گفت: به راستی که بسیج ودیعه‌ای الهی است که خداوند متعال به حضرت امام(ره) عطا فرمود، این عطیه از جانب حضرت حق پیش برنده اسلام عزیز در دوران غیبت شد.

به گزارش گروه استان‌های حیات، شجره طیبه بسیج، کلیدواژه تمدنی انقلاب اسلامی و میراث گرانقدر حضرت امام خمینی (ره) است که با نگاه حکیمانه و تیزبین خویش برای ملت ایران به یادگار گذاشته است.

به برکت نگاه دقیق و جامع حضرت امام خمینی(ره) در ابتدای انقلاب اسلامی، مردم با یک سازوکار خاص، دعوت به تامین امنیت و حفظ این انقلاب و مرز و بوم شدند، یعنی ماموریت مهم تامین امنیت به مردم واگذار شد.

به راستی که پدیده مبارک و ارزشمندی در تاریخ انقلاب اسلامی شد که نه تنها یاریگر و همراه مردم ایران زمین بلکه در کنار ملت‌های منطقه نیز بوده است.

دفاع مقدس، جهاد سازندگی، عبور از فتنه‌ها و پیشرفت‌های شگرف علمی و نظامی مدیون اندیشه بسیج و بسیجی است. مفاهیمی چون اخلاص، ایثار، خلاقیت، پرکاری، بصیرت، مقاومت و جهاد درهم آمیخته با بسیج و فرهنگ بسیجی است.

همان‌طور که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فرمودند: "هفته بسیج، در حقیقت فرصتی برای ارائه حرکت عظیمی است که به وسیله امام بزرگوار راحل، در این کشور پایه‌گذاری شد و این حرکت، در این منطقه اسلامی و دینی، برای دیگر ملت‌ها هم ان‌ شاء اللّه الگو و سرمشق خواهد شد"، بسیج در حقیقت به مثابه یک گفتمان جریان ساز و الگویی موفق برای دیگر کشورهایی شده که عزم کرده و پا در مسیر مقابله با طاغوت گذاشته اند.

لذا می‌بینیم که صدور انقلاب و فکر و فرهنگ اندیشه بسیج به ملت‌های منطقه توسط بسیجیان این مکتب از جمله شهید حاج قاسم سلیمانی، چنان دژ مستحکمی را ایجاد کرده است که نظام سلطه را به استیصال و درماندگی انداخته است.

در زمانه ای که برخی کشورهای مسلمان از اقدام و حمایت در برابر مسئله غزه منفعل هستند، این اندیشه بسیج و مقاومت بوده است که فعالانه امید مردم مظلوم فلسطین شده است.

اینجانب ضمن تبریک هفته بسیج به تمامی بسیجیان عزیز و زنده نگاه داشتن یاد شهدا و ایثارگران بسیجی که با خلوص نیت برای دفاع از اسلام، انقلاب و ایران از جان خود دریغ نکردند، آرزوی توفیقات روزافزون از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.