شرط ستاد مرکزی اربعین برای برپایی موکب در راهپیمایی اربعین

شرط ستاد مرکزی اربعین برای برپایی موکب در راهپیمایی اربعین

در اطلاعیه شماره (2) اعلام کرد در راهپیمایی اربعین حسینی(ع) منوط به ثبت نام در سایت مشخص شده است.

متن اطلاعیه شماره(۲) ستاد مرکزی اربعین به شرح زیر است:

«حیاتنا الحسین»

بسمه تعالی

به اطلاع ملت عزیز و محبان اهل بیت(علیهم السلام) و تمامی متقاضیان سفر اربعین حسینی(ع) می‌رساند :

داوطلبان و متقاضیان برپایی موکب در راهپیمایی اربعین حسینی جهت صدور پروانه فعالیت دو زبانه (فارسی و عربی) می بایست با مراجعه به سایت ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات که مسئولیت مستقیم در شناسایی و تایید مواکب سراسر کشور را دارد اقدام کرده و هرگونه فعالیت مواکب منوط به ثبت نام و تایید نهایی در سایت http:\Mokeb.atabat.org است.

پایبندی به کلیه الزامات، ابلاغیه ها و دستورالعمل های مندرج در سایت مورد اشاره برای فعالیت تمامی موکب داران مورد تاکید است.

طبق توافق صورت گرفته با دولت عراق مقرر گردید از ۲۰ ماه محرم الی ۱۵ ماه صفر سال جاری عبور مواکب از مرزهای شلمچه، مهران، چذابه، خسروی و سومار و از ۱۵ ماه صفر صرفاً از مرز سومار این انتقال صورت پذیرد.

شرط ستاد مرکزی اربعین برای برپایی موکب در راهپیمایی اربعین

به جهت رعایت اصل میزبانی دولت و مردم عراق در ایام اربعین و همچنین ایجاد وحدت در بین خادمین و زوار، لذا تاکید می‌شود از اختصاصی کردن ارائه خدمات به زائران ایرانی و یا شهر خاص جداً اجتناب نمایند، موکبداران عزیز باید در خدمت تمامی زوار حسینی(ع) باشند و مواکب تلفیقی در شهرهای زیارتی عراق مورد تاکید ستاد مرکزی اربعین است.

با عنایت رویکرد ارائه خدمات تلفیقی با مواکب عراقی در داخل شهرهای زیارتی و نظر به ضرورت پیش بینی و تامین مکفی اسکان و پذیرایی از زائرین خصوصاً در دهه اول ماه صفر که مواکب عراقی حضور کمتری در این برهه زمانی خواهند داشت؛ بایسته است تمرکز مواکب برای ارائه خدمت در پایانه های مرزی و کشور عراق برای دهه اول صفر باشد.

با توجه به گرمای هوا و جلوگیری از مسمومیت ها و شیوع بیماری ها پایبندی به رعایت دستورالعمل ­ها و ملاحظات ابلاغی از سوی کمیته بهداشت و درمان اربعین توسط موکب داران مورد تاکید است.