شکست حملات موشکی اوکراین به کریمه

شکست حملات موشکی اوکراین به کریمه

یک مقام ارشد دفاعی درباره به «کریمه» گفت: این حملات کمی روس‌ها را متزلزل کرده، اما هیچ نتیجه تعیین کننده‌ای به دنبال نداشته است و شاید برای همه بهتر باشد که نیرو‌های اوکراین فقط روی ضدحمله تمرکز کنند.

به گزارش خبرگزاری سی ان ان، به ادعای این رسانه آمریکایی، اوکراین در هفته‌های اخیر از موشک‌های دوربرد برای حمله به دو پل که کریمه را به سرزمین‌های تحت تصرف روسیه در جنوب اوکراین متصل می‌کند، استفاده کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است: به گفته یکی از مقام‌های ارشد اطلاعاتی غربی، در حالیکه اکنون تقریبا یک سوم شبه جزیره کریمه در تیررس توپخانه هیمارس (HIMARS) ارائه شده توسط آمریکا قرار دارد، اوکراین همچنین حملات خود را به انبار‌های مهمات روسیه و سایر زیرساخت‌های لجستیکی و تدارکاتی در آنجا افزایش داده است.

اما چندین مقام آمریکایی و غربی گفته اند که هنوز قضاوت درباره اینکه این حملات تا چه اندازه بر توانایی روسیه برای مقاومت در برابر حمله اوکراینی‌ها تأثیر می‌گذارد، سخت است.

شکست حملات موشکی اوکراین به کریمه

همچنین برخی از آمریکایی‌ها و تحلیلگران خارجی گفته‌اند که به نظر نمی‌رسد این حملات تاثیر زیادی داشته باشد. علاوه بر این، با گذشت ۱۰ هفته از ضدحملات، اوکراین هنوز نتوانسته خطوط دفاعی روسیه را بشکند.

به گفته یک مقام ارشد دفاعی، آمریکا حمله به کریمه را در حال حاضر به اوکراین توصیه نمی‌کند. با این حال تحلیلگران می‌گویند که هر چه ضدحملات بدون دستاورد‌های قابل توجه، طولانی‌تر شود، احتمال شکست آن بیشتر است.