ضرورت جانمایی مراکز امدادی در مسیر همایش سالگرد شهدای بازی دراز

  • افران
ضرورت جانمایی مراکز امدادی در مسیر همایش سالگرد شهدای بازی دراز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: جانمایی مراکز امدادی در مسیر همایش سالگرد شهدای بازی دراز مهم است که مسئولیت اصلی آن با سپاه حضرت نبی اکرم استان (ص) است و باید در این خصوص همراهی و همکاری لازم صورت گیرد.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، قباد محمدی امروز _ چهارشنبه بیست‌ونهم فروردین _ در جلسه هماهنگی و آمادگی کمیته بهداشت و درمان ستاد بزرگداشت شهدای عملیات غرورآفرین بازی دراز و یادواره شهید شیرودی اظهار کرد: از سپاه پاسداران سربلند که با عملیات غرور آفرین علیه رژیم صهیونیستی موجب افتخار هر ایرانی در هر نقطه‌ای از جهان شد سپاسگزاریم.

وی افزود: عملیات غرورآفرین بازی دراز نماد مقاومت مردم استان کرمانشاه و نشان دهنده بزرگترین ایثارگری‌ها و اقدامات شجاعانه توسط مردم استان در جنگ تحملی است و برگزاری این همایش بزرگ یادآور مقاومت جانانه مردم استان در برابر دشمن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: در حوزه بهداشت و درمان، سلامت افراد شرکت کننده در این همایش عظیم حائز اهمیت است و مهم‌ترین نکته این است که عوامل مختلف بهداشتی و درمانی فعال و مستقر در مسیر همایش از هماهنگی لازم برخوردار باشند.

محمدی اضافه کرد: علاوه بر داشتن هماهنگی لازم، جانمایی مراکز امدادی در مسیر مهم است که مسئولیت اصلی آن با سپاه حضرت نبی اکرم استان (ص) است و باید در این خصوص همراهی و همکاری لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: لازم است ظرفیت ذخیره خون و فرآورده‌های خونی در شبکه‌های قصرشیرین، سرپل ذهاب، دالاهو، کنگاور و اسلام آباد غرب افزایش پیدا کند و سازمان‌های بیمه‌گر در زمان برگزاری همایش برای ارائه خدمات لازم به بیماران و مصدومان همکاری لازم را داشته باشند.

رضا منصوری، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه نیز در این نشست تصریح کرد: همایش بزرگ سالگرد شهدای بازی دراز و شهید شیرودی روزهای ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت برگزار می‌شود و طی این دو روز همه نیروهای امداد، درمان و بهداشتی در حالت آماده‌باش هستند و پیش‌بینی می‌شود امسال ۴۵ هزار نفر از سراسر کشور در این مراسم شرکت کنند.

وی اضافه کرد: بیمارستان‌های شهرستان‌های کنگاور، صحنه، سنقر، هرسین، اسلام آباد غرب، گیلانغرب، سرپل ذهاب و قصرشیرین و بیمارستان‌های کرمانشاه در روزهای برگزاری این مراسم در حالت آماده‌باش کامل خواهند بود.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه ادامه داد: باید تلاش داشته باشیم تا کیفیت برگزاری مراسم را هر سال بهتر کنیم، سازمان بسیج جامعه پزشکی استان آمادگی کامل برای ارائه خدمات لازم به شرکت کنندگان را در این همایش دارد و پست‌های امدادی در مسیر پیاده‌روی مستقر خواهند شد، همچنین تیم سیار نیز این همایش باشکوه را پشتیبانی می‌کند.

مسعود قلعه سفیدی، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: اقدامات و هماهنگی‌های لازم در خصوص ارائه خدمات امداد و نجات، اورژانس و مدیریت و انتقال مصدومان و بیماران در همایش سالگرد عملیات غرورآفرین بازی دراز توسط اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: علاوه بر آمبولانس‌ها و موتورلانس های در نظر گرفته شده، دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک فروند بالگرد اورژانس هوایی برای اعزام و انتقال مصدومان احتمالی مستقر خواهد شد.

رئیس اورژانس استان کرمانشاه گفت: در طول مسیر از ورودی شهرستان کنگاور تا محل یادمان در محل‌های مشخص شده آمبولانس‌ها استقرار خواهند داشت.

این نشست با حضور قباد محمدی رئیس دانشگاه، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی استان، مشاور و رئیس دفتر ریاست دانشگاه، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه، رئیس سازمان انتقال خون استان، مدیر درمان سپاه حضرت نبی اکرم (ص)،مدیر درمان مرزبانی نیروی انتظامی، نمایندگان معاونت‌های درمان، غذا و دارو و بهداشتی دانشگاه، نمایندگان شرکت‌های بیمه‌گر، هلال احمر، راهداری، رؤسای شبکه‌ها و دیگر مسئولان مربوطه در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد.

کد خبر 745362

  • خرید چیلر
  • دستگاه حضور و غیاب