طلب پیمانکاران لحظه‌ای پرداخت می‌شود/ اعلام زمان و میزان عیدی کارگران

خاندوزی در حاشیه نشست هیات دولت:

طلب پیمانکاران لحظه‌ای پرداخت می‌شود/ اعلام زمان و میزان عیدی کارگران

طلب پیمانکاران لحظه‌ای پرداخت می‌شود/ اعلام زمان و میزان عیدی کارگران

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: از این به بعد پرداخت‌ها به پیمانکاران طرح‌های عمرانی به صورت لحظه‌ای و به حساب خودشان انجام خواهد شد.

به گزارش گروه سیاسی حیات؛ سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیش از این تامین مالی طلب‌های پیمانکاران طرح‌های عمرانی کشور بسیار با سختی صورت می‌گرفت و رسوب پول در حساب دستگاه‌های اجرایی کشور می‌ماند اما تولیدکنندگان و پیمانکاران متاسفانه نمی‌توانستند طلب خود را وصول کنند.

وی افزود: ما برای اینکه رسوب پول در دستگاه‌های دولتی صفر شود برای اولین بار با دستور آقای رئیس جمهور موفق شدیم از بهمن ماه، نظام پرداخت اعتباری به ذینفع نهایی را برای تمام پرداخت‌های بودجه‌ای دولت انجام دهیم که یک کار بسیار بزرگ مشترک مابین خزانه‌داری کل کشور و کمک بانک مرکزی بود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه تاکید کرد: بعد از این، اتفاق مبارکی که رخ خواهد داد این است که بدون حتی یک روز تاخیر یعنی به محض اینکه صورت وضعیت‌ها نهایی و برای پروژه‌های عمرانی تایید می‌شود و سازمان برنامه، تخصیص را صادر می‌کند در همان روز و در کمتر از چند ثانیه پرداخت‌های پیمانکاران طرح‌های عمرانی کشور به طور مستقیم به حساب خود پیمانکاران خواهد رفت.

وی همچنین درباره درباره اعلام لیست فهرست کالاهای صهیونیستی بیان کرد: آقای دکتر صفری در معاونت اقتصادی وزارت خارجه به همراه سازمان توسعه تجارت پیگیر این موضوع بودند و فهرست هم ظاهرا تهیه شده بود ولی درباره برخی از موارد اختلاف نظر وجود داشت که به محض اینکه رفع اختلاف شود سازمان توسعه تجارت حتما اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

پیشنهاد فر نیوز
پوسترهای انقلاب به نمایش درمی آیند

خاندوزی همچنین درباره عیدی 1403 اضافه کرد: عیدی بازنشستگان برای هر نفر معادل ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، همسر ۷۰۰ و هر فرزند ۳۰۰ هزار تومان است و اوایل اسفند پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: عیدی و پاداش کارگران در قانون مشخص است و معادل ۲ ماه حقوق دریافتی در اسفندماه پرداخت می‌شود.