عیدی یک میلیونی دولت به بیمه‌شدگان روستایی

عیدی یک میلیونی دولت به بیمه‌شدگان روستایی

عیدی یک میلیونی دولت به بیمه‌شدگان روستایی

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان روستائیان و عشایر گفت: حداکثر عیدی که می توان امسال پرداخت کرد یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است که این رقم باید تصویب شود اما یک میلیون تومان قطعی است و به سطح یک ما پرداخت می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ بیت‌الله برقراری مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر امروز هجدهم بهمن ماه در نشست خبری با رسانه‌ها اظهار کرد: بیمه های اجتماعی حوزه های بسیارمهمی هستند که می توانند آینده جمعیت را رقم بزنند. از این رو کسانی که تولید کننده و کشاورز و روستایی بودند باید بیمه می شدند. افرادی که در این صندوق بیمه هستند خدماتی را دریافت می کنند که یکی از آن خدمات دریافت مستمری بازنشستگی است.

وی افزود: در این صندوق مستمری از کار افتادگی و مستمری بازماندگان نیز پرداخت می شود.

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر با اشاره با درمان روستاییان گفت: درمان توسط بیمه سلامت صورت می‌گیرد و پایه درمان تکمیلی هم داریم که برای مستمری بگیران فراهم شده‌است و همه مستمری بگیران سال آینده تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می گیرند.

وی افزود: ما به سمت کفایت مستمری ارائه کیفیت خدمات در صندوق حرکت می کنیم.

برقراری گفت: عیدی امسال حداکثری که می توان پرداخت کرد یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است که این رقم باید تصویب شود اما یک میلیون تومان قطعی است و به سطح یک ما پرداخت می شود.

مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزان روستاییان و عشایر ادامه داد: مهمترین مولفه این است که براساس سطوح در آمدی دو سوم حق بیمه را دولت پرداخت می کند. در این صندوق سهم کارفرما را دولت پرداخت می کند و با این شیوه از جامعه هدف کشاورزان و روستاییان و عشایر حمایت می کند.

پیشنهاد فر نیوز
متهمان فروش مدرک تحصیلی دستگیر شدند

وی ادامه داد: ما به سمت عدالت اجتماعی حرکت می‌ کنیم یکی از این راه‌ها گسترش بیمه های اجتماعی است و با استقرار دولت سیزدهم اقدامات موثری صورت گرفته است.

برقراری ابراز کرد: در سالگرد پیروزی انقلاب سیاسی ۴۵ اقدام مهم و راهبردی را انجام داده ایم و این اقدامات با همت همکاران بنده صورت می گیرد. اولین اقدام، برنامه راهبردی مبتنی بر نگاه بیمه ای و محاسبات بیمه ای صورت گرفته است و این می تواند از چالش های پیش روی صندوق جلوگیری کند.

وی یادآور شد: حدود ۸۰۰ هزار نفر بیمه شده در دو سال گذشته جذب داشته ایم و این کار مهم و ارزشمندی است. این میزان معادل ۶۴درصد عملکرد دولت‌های یازدهم و دوازدهم است.

برقراری ادامه داد: ما توانسته ایم ۲۲۲هزار فقره وام پرداخت کنیم و در بودجه صندوق بیمه اجتماعی شاتد ۱۶۵ درصدی بوده ایم که این روند بسیار مطلوبی است.

وی با اشاره به آمار زنان بیمه شده گفت: در پوشش بیمه اجتماعی زنان توانسته ایم ۴۲درصد رشد داشته باشیم و در این دولت این میزان رشد خوبی را شاهد بوده است.

وی با اشاره به افزایش سطوح درآمدی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان گفت ما هم در سال گذشته و هم امسال شاهد رشد ۶۰ درصدی در سطوح درآمدی بوده‌ایم.

برقراری با اشاره به بیمه شدن زنان خانه‌دار غیر شاغل دارای سه فرزند نیز گفت در ماده ۲۱ قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به این موضوع اشاره شده است پیگیری‌های بسیاری را برای اجرای آن انجام داده‌ایم اما قرار است سال آینده یک همت برای تحت پوشش قرار دادن زنان غیر شاغل روستایی دارای سه فرزند اختصاص یابد.

پیشنهاد فر نیوز
جمهوری اسلامی ایران باید مرکز تمدن نوین اسلامی شود

پایان پیام/

  • بیمه تکمیلی تمامی بازنشستگان روی میز صندوق روستائیان و عشایر

  • افزایش 43 درصدی حقوق مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان