قطعی برنامه‌ای آب در شهر کرمانشاه نداریم

رضا داوودی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در حال پشت سر گذاشتن گرم‌ترین روزهای سال با بیشترین مصرف آب هستیم، اظهار کرد: با این وجود، پایداری آب شهر کرمانشاه باعث شده در این روزها هیچ تماسی با سامانه ۱۲۲ شرکت آب و فاضلاب مبنی بر قطعی آب نداشته باشیم.

وی وضعیت کنونی منابع تامین آب شهر کرمانشاه را مناسب ارزیابی کرد و ادامه داد: هم اکنون حدود ۱۶۰۰ لیتر در ثانیه آب از سد “گاوشان” دریافت می‌کنیم و مابقی آب مورد نیاز از چاه‌ها و قنوات تامین می‌شود. به علاوه سال گذشته در چنین ایامی سراب قنبر خشک بود و امسال آب این منبع را نیز در اختیار داریم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: در کنار تامین آب از منابع مختلف، اجرای خطوط بین مخازن نیز کمک بسزایی به افزایش ارتفاع آب مخازن نقاط مختلف و به تبع آن پایداری آب شهر کرمانشاه کرده است.

وی با تاکید بر اینکه خطوط انتقال آب غرب شهر کرمانشاه تکمیل شده و خطوط شرق نیز در دست انجام است، خاطرنشان کرد: این امر کمک می‌کند مشکلات چند دهه‌ای قطعی آب به صورت دائمی در کرمانشاه برطرف شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از رفع مشکل قطعی آب در برخی محلات قدیمی شهر کرمانشاه نیز یاد کرد و افزود: هم اکنون در مناطقی مانند سعدی، خیام و … به هیچ عنوان قطعی برنامه‌ای نداریم.

به گفته داوودی، در حال حاضر در هیچ نقطه‌ای از شهر کرمانشاه قطعی برنامه‌ای آب وجود ندارد و قطعی‌های موردی که گاهی رخ می‌دهد، نیز ناشی از شکستگی لوله‌ها است که برطرف کردن آن گاهی چهار، پنج ساعت زمان نیاز دارد.

وی تاکید کرد: اگرچه نمی‌توان ادعا کرد که هیچ مشکلی در زمینه تامین آب شهر کرمانشاه وجود ندارد، اما متفاوت‌ترین تابستان را نسبت به سنوات گذشته از نظر پایداری تامین آب داریم، آن هم در شرایطی که گرمای تابستان امسال بیشتر از سال‌های گذشته است.

انتهای پیام

نوشته قطعی برنامه‌ای آب در شهر کرمانشاه نداریم اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.