قیمت میوه تا پایان آبان ثابت است / فراوانی در بازار میوه و صیفی‌جات

بازار میوه و صیفی جات ایران یکی از بزرگترین بازارهای میوه و صیفی جات در جهان است. ایران به عنوان یکی از کشورهایی که دارای آب و هوای مناسب برای کشت محصولات کشاورزی است، تولید میوه و صیفی جات بسیار زیادی دارد. با توجه به تنوع محصولات و کیفیت بالای آن‌ها، بازار میوه و صیفی جات ایران به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری در این زمینه شناخته می‌شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با توجه به فراوانی بار و تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل، کمبودی در عرضه میوه و صیفی نداریم.

مصطفی دارایی نژاد گفت: باتوجه به فراوانی بار، مشکلی در عرضه سیب، پرتقال، نارنگی، کیوی، انار و دیگر محصولات نداریم.

به گفته او، بنابر برآوردهای صورت گرفته قیمت اقلام میوه و صیفی تا پایان آبان تغییری ندارد.

دارایی نژاد ادامه داد: علی رغم آنکه بارها اعلام کردیم که باغداران از رنگ آوری پرتقال به سبب آسیب به سلامت مردم اجتناب کنند، اما متاسفانه رنگ آوری کردند که این امر بازار را دچار آسیب کرد به طوری‌که پرتقال‌های صادراتی به عراق برگشت خورد.

رئیس اتحادیه بارفروشان با اشاره به ممنوعیت صادرات گوجه فرنگی، پیاز و سیب زمینی به عراق افزود: اکنون صادرات به ترکمنستان، قزاقستان، مناطق اوراسیا و روسیه در حال انجام است.

او با بیان اینکه کمبودی در عرضه میوه و صیفی نداریم، گفت: با توجه به افزایش تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل علاوه بر تامین نیاز داخل، امکان صادرات ۲ برابری محصولات کشاورزی در تمامی زمینه‌ها وجود دارد.