لزوم رعایت اصول اسلامی در مدیریت

لزوم رعایت اصول اسلامی در مدیریت

استاندار خوزستان با تاکید بر هماهنگی دستگاه‌ها با معاونت حقوقی ریاست جمهوری گفت: مدیران با رعایت اصول اسلامی مدیریت بدون ترس از مافیا سیستم را به یک سیستم عقلانی و الهی تبدیل کنند.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی اکبر حسینی محراب امروز پنج‌شنبه _یازدهم آبان ماه_ در کارگاه آموزشی حقوقی که با حضور محمد دهقان معاون حقوقی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: دستگاه‌ها نباید بدون مشورت با کارشناسان حقوقی هیچ‌گونه قرارداد و تصمیم مهم را اتخاذ کنند تا از ایجاد هرگونه خسارت جلوگیری شود و اینکه اختلافات بین دستگاهی باید تا حد امکان توسط سازمان برنامه و بودجه رفع شود و شکایت حقوقی ایجاد نشود.

وی افزود: مسئولیت یک امانت الهی در دست ما است و فرد مسئول مکلف است با صیانت از بیت‌المال برای رشد و تعالی جامعه تلاش کند.

حسینی با تاکید بر هماهنگی دستگاه‌ها با معاونت حقوقی ریاست جمهوری محراب ادامه داد: اولین اصل مدیریتی در دین ما نظام حق و تشکر است پس از آن تقوا و نظم قرار داد، این دو ویژگی موجب ساختن جامعه و رهنمون کردن جامعه به عبور از بحران‌ها و مشکلات شده و از قانون‌شکنی‌ها، ارتشا، رانت، فساد و … پیشگیری می‌کند.

وی با بیان اینکه اصل سوم در مدیریت اسلامی، نظام مشارکت است، اضافه کرد: باید زمینه مشارکت مردم، نخبگان و صالحان را فراهم شود، کرامت بخشیدن به افراد صالح از جمله وظایف مدیران است و با رعایت این موارد یک سیستم تبدیل به نظام عقلانی و آسمانی می‌شود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه مدیر انقلابی و ارزشی باید در میان مردم باشد، آنها را در مدیریت خودش مشارکت دهد، تصریح کرد: وقتی با مردم مشورت در امور و کارها همکاری می‌کنند و موانع مختلف را خودشان برطرف می‌کنند.

پیشنهاد فر نیوز
امتحانات داخلی نوبت اول مدارس استان کرمان با یک هفته تأخیر برگزار می‌شوند

وی با اشاره به اینکه اصل بعدی در مدیریت اسلامی عبادت و اصول اخلاقی است، توضیح داد: اهمیت دادن به عبادت موجب فضل و مدد الهی در انجام کارها می‌شود، مصادیق رعایت این اصل انجام امر به معروف و نهی از منکر، نپذیرفتن هدایای غیرمتعارف، پاک و منزه‌سازی محیط اداری است.

حسینی محراب در ادامه گفت: یک مدیر اسلامی به مردم توجه می‌کند و مردم‌داری فراگیر دارد که این امر سبب حضور و حمایت مردم در صحنه‌های مختلف می‌شود؛ مدیر سالم هیچ ترسی از شبکه‌های فساد و مافیای مختلف ندارد.

کد خبر 701098