مختل کردن تردد کشتی های صهیونیستی

به گزارش صرفا از شبکه خبری المیادین، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: در حمایت از ملت فلسطین، تردد کشتی‌های دشمن صهیونیستی را مختل کردیم.

وی افزود: نیروهای مسلح یمن پس از آغاز تجاوزات وحشیانه دشمن علیه نوار غزه، هدف قرار دادن رژیم اشغالگر صهیونیستی را با حملات دردناک و ویرانگر از سر خواهند گرفت.

سخنگوی نیروی مسلح یمن بیان کرد: امروز در حال یک نبرد سرنوشت ساز با دشمنان صهیونیستی و آمریکایی هستیم و تا پایان تجاوز به غزه به این نبرد ادامه خواهیم داد.

یحیی سریع افزود: آمریکا دولتی است که جنگ در یمن را هدایت می‌کند و دقیقا طرفی است که امروز جنگ را در غزه و فلسطین رهبری می‌کند.

وی تصریح کرد: ائتلاف رژیم‌های خبیث و باندهای مزدوری که به مردم یمن حمله کردند، همان کسانی هستند که از رژیم صهیونیستی در تجاوزات وحشیانه‌اش به غزه حمایت می‌کنند.

یحیی سریع ادامه داد: نیروهای مسلح دلاور یمن آماده همه گزینه‌ها و احتمالات برای پاسخ به هرگونه حمله از سوی عربستان و امارات هستند.

وی خاطرنشان کرد: اگر آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها به یمن حمله کنند مرتکب حماقت بزرگی خواهند شد و پاسخ قوی و دردناکی را از سوی نیروهای مسلح و ملت بزرگ یمن که قدرت و شجاعت بالایی دارند دریافت خواهند کرد.

یحیی سریع همچنین تاکید کرد: برای ما در یمن مایه افتخار است که در حمایت از غزه و فلسطین، نبرد رویارویی با دشمن صهیونیستی و وارد کردن ضربات دردناک به اشغالگران، موضع شرافتمندانه‌ای اتخاذ کرده‌ایم و این موضع در تاریخ ماندگار خواهد شد.

پیشنهاد فر نیوز
تنور انتخابات در کوهدشت به  دلایل مختلف  زود تر از دیگر  شهرها و استانهای کشور گرم می شود 

در همین حال، شبکه خبری الجزیره به نقل از یک مقام پنتاگون نوشت، چند موشک و پهپاد از یمن به سوی ناوشکن آمریکایی کارنی و چند کشتی تجاری در دریای سرخ شلیک شد.

الجزیره همچنین به نقل از منابع دریانوردی یمنی گزارش داد، یکی از کشتی‌هایی که به نظر می‌رسد «اسرائیلی» بوده، توسط انصارالله در دریای سرخ هدف حمله قرار گرفت‌.

همچنین روزنامه انگلیسی تلگراف به نقل از شرکت امنیت دریانوردی «آمبری» نوشت: یک کشتی با پرچم باهاما در سواحل غربی یمن هدف یک موشک قرار گرفته‌است.

در همین حال، شرکت دریانوردی رژیم صهیونیستی «تسیم» اعلام کرد که «به دلیل حمله پهپادی به دو کشتی در سواحل یمن، مسیر دریانوردی خود را تغییر دادیم».

این اظهارات سخنگوی نیروهای مسلح یمن پس از آن بیان شد که آژانس عملیات تجارت دریایی انگلیس امروز یکشنبه مدعی شد که این آژانس گزارش‌هایی از فعالیت پهپادی و یک انفجار احتمالی در تنگه باب‌المندب در دریای سرخ دریافت کرده است.

این آژانس ادعا کرد که منشا این فعالیت پهپادی یمن است و از کشتی‌ها در نزدیکی این منطقه خواست تا مراتب احتیاط را رعایت کنند.

نیروهای دریایی یمن پیشتر هشدار داده بود که عملیات نظامی علیه کشتی‌ها و منافع دشمن اسرائیلی را تا زمانی که تجاوزات آن به غزه و جنایاتش علیه ملت فلسطین متوقف شود، ادامه خواهند داد.

نیروهای مسلح یمن پیش‌تر نیز اعلام کرده بود در پاسخ به اقدام نظامی رژیم اشغالگر قدس در نوار غزه هر کشتی اسرائیلی را که در دسترس باشد، هدف قرار خواهد داد.

  • ارسال : مدیر سایت حسین طهماسبی
  • نویسنده : سردبیر سایت خبری امین بازوند