مدیران اصل بی‌طرفی را در انتخابات رعایت کنند

  • افران
مدیران اصل بی‌طرفی را در انتخابات رعایت کنند

استاندار کرمانشاه گفت: به همه مدیران و مسئولان استانی تاکید می‌کنم در انتخابات پیش‌روی ریاست جمهوری بی‌طرف باشند و وارد دسته‌بندی‌های فردی یا گروهی نشوند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، محمدطیب صحرایی ظهر امروز _ سه شنبه بیست و دوم خرداد _ در نشست جهاد تبیین و مشارکت حداکثری در انتخابات که با حضور فرمانداران و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، اظهار کرد: مسئله جهاد تبیین ریشه در مبانی محکم آیات و روایات دینی ما دارد و باید به طور جد مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری، افزود: مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید اصل بی‌طرفی را در انتخابات رعایت کنند و هیچکدام از مدیران نباید موضع‌گیری‌هایی به نفع یا علیه کاندیدایی داشته باشند.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه همه مسئولین استان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری باید نسبت به تداوم خدمات‌رسانی به مردم جدیت کافی داشته باشند، عنوان کرد: استان باید طی این مدت شادابی و نشاط کاری خود را به مانند گذاشته حفظ کند و کار و فعالیت در استان همچنان ادامه داشته باشد.

صحرایی اضافه کرد: اگر مسئولان و مدیران استانی طی این مدت در مسیر تداوم خدمات‌رسانی قرار بگیرند، به نوعی جهاد تبیین داشته‌اند. مدیران نباید اقداماتی انجام دهند که موجب نارضایتی مردم شود.

وی با بیان اینکه مسئولان در کنار تداوم خدمات‌رسانی باید کارها و خدمات صورت گرفته در استان را نیز تبیین کنند، گفت: استان کرمانشاه طی مدت شش سال، یعنی از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ رتبه اول بیکاری کشور را داشت، اما در دولت شهید آیت الله رئیسی شاهد بهبود وضعیت اشتغال در استان بودیم، به‌گونه‌ای که سال ۱۴۰۱ نرخ بیکاری استان به ۱۴.۲ درصد و در سال ۱۴۰۲ به ۱۲.۳ درصد رسید و هدف گذاری شده بود تا در دهه فجر امسال خروج استان از بیکاری دو رقمی را داشته باشیم که امیدواریم دولت آتی این موضوع را پیگیری کند.

وی افزود: در مدت کوتاه دولت شهید رئیسی حدود یک چهارم از روستاهای کرمانشاه گازرسانی شد. آبرسانی به ۲۰۹ روستای استان تکمیل و مشکلات آب شهرهای هرسین، جوانرود، میرآباد، کنگاور و صحنه در حال رفع شدن است. در حوزه بهداشت و درمان نیز ۲۰ اقدام بزرگ آماده افتتاح داریم که از جمله آنها می‌توان به بیمارستان بهارستان اشاره کرد که از مصوبات سفر سال ۱۳۹۰ مقام معظم رهبری به استان است که سال‌ها مغفول مانده بود، اما در دولت شهید رئیسی تکمیل و اوایل تابستان افتتاح خواهد شد.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: با توجه به اینکه یکی از مزیت‌های استان کرمانشاه در بحث ترانزیت است، در دولت شهید رئیسی کارهای خوبی در این زمینه صورت گرفت، بگونه‌ای که تنها در دو ماهه امسال ترانزیت از مرز پرویزخان رتبه اول کشور را گرفت و مرز خسروی نیز رشد ۳۳ درصدی ترانزیت را داشته است.

صحرایی با بیان اینکه در دولت شهید رئیسی ارتباط کشورمان با اقلیم کردستان عراق بهبود پیدا کرد، عنوان کرد: در سفر اخیری که به این منطقه داشتیم، شاهد استقبال بی‌نظیر و خوب آنها از استانداران سه استان غرب کشور بودیم و دوستی و صمیمیتی بی سابقه بین ما به جریان افتاده است.

۳۲ هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات ریاست جمهوری در کرمانشاه هستند

علی شعبانی، رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری، تاکید کرد: ستاد انتخابات استان تشکیل شده و همه مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات فراهم شده است.

وی تصریح کرد: در استان کرمانشاه حدود ۳۲ هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی برگزاری انتخابات را برعهده خواهند داشت که تاکید کرده‌ایم به هیچ عنوان نباید سلیقه شخصی خود را در جریان انتخابات وارد کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون هیچ مشکل امنیتی برای انتخابات پیش‌رو در استان ایجاد نشده است، عنوان کرد: اطلس امنیتی استان با همکاری نیروهای انتظامی و امنیتی تدوین شده تا انتخابات را در امنیت کامل داشته باشیم.

کد خبر 762230

  • خودرو بر هشترود