مدیران اصل بی‌طرفی را در انتخابات رعایت کنند

محمدطیب صحرایی، امروز (۲۲ خرداد) در نشست جهاد تبیین و مشارکت حداکثری در انتخابات که با حضور فرمانداران و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد، اظهار کرد: مسئله جهاد تبیین ریشه در مبانی محکم آیات و روایات دینی ما دارد و باید بطور جد مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری، گفت: مدیران و مسئولین دستگاه‌های اجرایی باید اصل بی‌طرفی را در انتخابات رعایت کنند و هیچکدام از مدیران نباید موضع‌گیری‌هایی به نفع یا علیه کاندیدایی داشته باشند.

صحرایی با تاکید براینکه همه مسئولین استان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری باید نسبت به تداوم خدمات‌رسانی به مردم جدیت کافی داشته باشند، عنوان کرد: استان باید طی این مدت شادابی و نشاط کاری خود را به مانند گذاشته حفظ کند و کار و فعالیت در استان همچنان ادامه داشته باشد.

صحرایی خاطرنشان کرد: اگر مسئولین و مدیران استانی طی این مدت در مسیر تداوم خدمات‌رسانی قرار بگیرند، به نوعی جهاد تبیین داشته‌اند. مدیران نباید اقداماتی انجام دهند که موجب نارضایتی مردم شود.

وی با بیان اینکه مسئولین در کنار تداوم خدمات‌رسانی باید کارها و خدمات صورت گرفته در استان را نیز تبیین کنند، گفت: استان کرمانشاه طی مدت شش سال، یعنی از سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ رتبه اول بیکاری کشور را داشت، اما در دولت شهید آیت الله رئیسی شاهد بهبود وضعیت اشتغال در استان بودیم، به‌گونه‌ای که سال ۱۴۰۱ نرخ بیکاری استان به ۱۴.۲ درصد و در سال ۱۴۰۲ به ۱۲.۳ درصد رسید و هدفگذاری شده بود تا در دهه فجر امسال خروج استان از بیکاری دو رقمی را داشته باشیم که امیدواریم دولت آتی این موضوع را پیگیری کند.

استاندار کرمانشاه افزود: در مدت کوتاه دولت شهید رئیسی حدود یک چهارم از روستاهای کرمانشاه گازرسانی شد. آبرسانی به ۲۰۹ روستای استان تکمیل و مشکلات آب شهرهای هرسین، جوانرود، میرآباد، کنگاور و صحنه در حال رفع شدن است. در حوزه بهداشت و درمان نیز ۲۰ اقدام بزرگ آماده افتتاح داریم که از جمله آنها می توان به بیمارستان بهارستان اشاره کرد که از مصوبات سفر سال ۱۳۹۰ مقام معظم رهبری به استان است که سالها مغفول مانده بود، اما در دولت شهید رئیسی تکمیل و اوایل تابستان افتتاح خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه یکی از مزیت‌های استان کرمانشاه در بحث ترانزیت است، در دولت شهید رئیسی کارهای خوبی در این زمینه صورت گرفت، بگونه‌ای که تنها در دو ماهه امسال ترانزیت از مرز پرویزخان رتبه اول کشور را گرفت و مرز خسروی نیز رشد ۳۳ درصدی ترانزیت را داشته است.

صحرایی با بیان اینکه در دولت شهید رئیسی ارتباط کشورمان با اقلیم کردستان عراق بهبود پیدا کرد، عنوان کرد: در سفر اخیری که به این منطقه داشتیم، شاهد استقبال بی‌نظیر و خوب آنها از استانداران سه استان غرب کشور بودیم و دوستی و صمیمیتی بی سابقه بین ما به جریان افتاده است.

۳۲ هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات ریاست جمهوری در کرمانشاه هستند

علی شعبانی رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه نیز در این نشست به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: ستاد انتخابات استان تشکیل شده و همه مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات فراهم شده است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: در استان کرمانشاه حدود ۳۲ هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی برگزاری انتخابات را برعهده خواهند داشت که تاکید کرده‌ایم به هیچ عنوان نباید سلیقه شخصی خود را در جریان انتخابات وارد کنند.

به گفته این مسئول، چهار رکن اصلی مورد تاکید مقام معظم رهبری یعنی سلامت، مشارکت، رقابت و امنیت انتخابات مورد تاکید قرار دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ مشکل امنیتی برای انتخابات پیش‌رو در استان ایجاد نشده، عنوان کرد: اطلس امنیتی استان با همکاری نیروهای انتظامی و امنیتی تدوین شده تا انتخابات را در امنیت کامل داشته باشیم.

انتهای پیام

نوشته مدیران اصل بی‌طرفی را در انتخابات رعایت کنند اولین بار در پایگاه خبری تحلیلی افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.