مراودات بین‌المللی برای جمهوری اسلامی ایران حیاتی است

  • افران
مراودات بین‌المللی برای جمهوری اسلامی ایران حیاتی است

امام جمعه کرمانشاه گفت: مراودات بین‌المللی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی حیاتی است و ما نباید درهای کشور را به روی دنیا ببندیم، بلکه باید بالاترین سطح ارتباط و تعامل را داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، حجت‌الاسلام حبیب‌اله غفوری امروز _دوشنبه، سی‌ویکم اردیبهشت_ در دیدار با اعضای کمیسیون ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی استان کرمانشاه، اظهار کرد: مراودات بین‌المللی برای جمهوری اسلامی حیاتی است و ما نباید درهای کشور را به روی دنیا ببندیم، بلکه باید بالاترین سطح ارتباط و تعامل را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بارها شاهد کوچ مردم کشورهای دور و نزدیک به ایران بوده‌ایم، افزود: جمهوری اسلامی بر اساس مبانی اعتقادی خود، همواره پناه انسان‌های مظلومی است که برای حفظ جان خویش به این کشور پناه می‌آورند.

امام جمعه کرمانشاه با تأکید بر خصلت مهمان‌نوازی مردم ایران، به‌ویژه کرمانشاهیان، اظهار داشت: ملّت مهمان‌نواز ایران اسلامی همیشه به بهترین‌وجه از افراد بی‌پناه پذیرایی و مراقبت کرده‌اند و این اقتضای اعتقادات ما بوده، هست و خواهد بود.

با اشاره به اینکه حضور رسمی و قانونی اتباع برای اشتغال و تحصیل مورد اقبال و تأکید است، عنوان کرد: هرچه در این زمینه‌ها بیشتر فعالیت کنیم، آثار فرهنگی و اقتصادی آن را بیشتر خواهیم دید. به‌فضل خدا امروز سطح دانشگاه‌های ما به‌حدی است که از کشورهای مختلف برای تحصیل به آن‌ها رجوع می‌کنند.

غفوری ورود غیرمجاز اتباع را زمینه‌ساز آسیب‌های مختلف دانست و تصریح کرد: باتوجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران دشمنان زیادی دارد و ممکن است اتباع غیرقانونی را برای خراب‌کاری در ایران مورد سوءاستفاده قرار دهند، پیشگیری از این آسیب‌ها مهم و مورد تقدیر است.

وی با ذکر این نکته که آگاه‌سازی در این زمینه بسیار ضروری است، خاطرنشان کرد: در عرصه رسانه و اطلاع‌رسانی باید کار جدی صورت بگیرد تا اتباع و مهاجرین خارجی غیرمجاز بدانند حضور غیرقانونی آن‌ها ممنوع است و این عامل مؤثری برای پیشگیری خواهد بود.

کد خبر 755731

  • تعمیر یخچال در اصفهان