مقتدی الصدر: محاصره غزه را بشکنید

مقتدی الصدر: محاصره غزه را بشکنید

«سید » طی سخنانی با موضوع محکومیت تجاوزات به غزه که پس از عملیات «طوفان الاقصی» تشدید شد، پیامی برای ایران، عربستان سعودی و مصر ارسال کرد.

طبق گزارش پایگاه خبری «بغدادالیوم»، الصدر گفت: کشورهای عربی و اسلامی به رهبری عربستان سعودی، مصر و ایران باید برای تامین آب و غذا برای مردم جمهوری غزه تلاش کنند.

وی ادامه داد: بازپس‌گیری قدس و اراضی اشغالی امانتی در دست ماست و مقاومت فلسطین، رژیم صهیونیستی را تحقیر کرده است. رهبر جریان صدر در بخش دیگری تاکید کرد: فرقی بین مسلمان سُنی و شیعه و حتی مسیحی در این مسائل انسانی وجود ندارد. الصدر در ادامه سخنانش، از عدم ایفای نقش لازم و مورد نیاز توسط تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاست محمود عباس، انتقاد کرد.

او ضمن تقدیر از راهپیمایی باشکوه مردم عراق در حمایت از فلسطین خاطرنشان کرد که عمامه خود را برداشته و تا رسیدن کمک‌ها به غزه کار خواهد کرد. رهبر جنبش صدر عراق، از مردم این کشور خواسته است که روز جمعه هم تظاهرات میلیونی در حمایت از نوار غزه در بغداد برگزار کنند.

مقتدی الصدر

جنبش مقاومت اسلامی حماس، صبح روز شنبه ۷ اکتبر، اراضی اشغالی از جمله تل‌آویو، اشدود و عسقلان را با صدها موشک و راکت هدف حمله قرار داد و درگیری‌ها که تاکنون ادامه دارد، منجر به هلاکت هزاران صهیونیست شده است.