ممنوعیت خرید و فروش واحدهای نهضت ملی مسکن در ایلام

ممنوعیت خرید و فروش واحدهای نهضت ملی مسکن در ایلام

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام گفت: هرگونه خرید و فروش واحدهای نهضت ملی مسکن به لحاظ قانونی ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری ایمنا، فرشاد دوستی اظهار کرد: امکان نقل و انتقال واحدهای نهضت ملی مسکن به غیر وجود ندارد و هرگونه معامله در این مورد غیر قانونی است.
وی افزود: آگهی‌های خرید و فروش در فضای مجازی در طرح نهضت ملی مسکن غیرقانونی است و هم استانی‌های گرامی مراقب باشند مورد سو استفاده سوداگران قرار نگیرند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام خاطرنشان کرد: مشاوران املاک حق هرگونه انعقاد قرارداد خرید و فروش واحدهای نهضت ملی مسکن برای اشخاص حقیقی و حقوقی را ندارند.

دوستی تصریح کرد: معاملات غیررسمی و غیرقانونی در نهایت منجر به ترویج هر چه بیشتر سوداگری و افزایش کاذب قیمت در بخش زمین و مسکن می‌شود و تضییع هرچه بیشتر حقوق شهروندان به ویژه اقشار کم درآمد را در پی خواهد داشت.

وی اضافه کرد: یکی از آسیب‌هایی که ممکن است متوجه خریداران این امتیازها شود نبود ضمانت واگذاری واحد است؛ چراکه ممکن است متقاضی اولیه در مراحل بعدی به دلایل مختلف احتمالاً حذف شود و از طرف دیگر در صورتی که فروشنده به هر دلیل معامله را منکر شود یا از دنیا برود، وجهی به خریدار عودت داده نخواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام اضافه کرد: لازم به ذکر است که قانون پیش فروش ساختمان و آئین نامه اجرایی طرح نهضت ملی مسکن، به خوبی تعیین کرده که تمام اقدامات و امور مربوط به این طرح مسکن باید بر اساس دستورالعمل‌ها و قراردادهای ابلاغ شده از سوی وزارت راه و شهرسازی انجام شود. به همین دلیل است که به صراحت می‌توان اعلام کرد که خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن غیرقانونی است و ارتکاب آن مجازات خواهد داشت.

طرح مسکن ملی یکی از طرح‌های دولت سیزدهم برای تأمین مسکن اقشار کم‌درآمد جامعه است. سهم استان ایلام از این طرح، ساخت ۳۲ هزار خانه بوده که هم اکنون از پیشرفت ۵۷ درصدی برخوردار است.

منبع: فارس

کد خبر 709943