موکب‌های وقفی کرمانشاه برای پذیرایی از زوار اربعین به صف شده‌اند

حجت الاسلام محمد صالحی، امروز (۲۲ مرداد) در مراسم افتتاحیه مرحله استانی چهل‌وششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، از پیاده‌روی اربعین به عنوان یک کنگره بزرگ و با عظمت و نماد ابهت و اقتدار اسلام یاد کرد و افزود: حضور قریب ۲۰ میلیونی زوار اربعین در سرزمین کربلا در واقع لبیک به اسلام است و نقش مهمی در انتقال پیام عاشورا به جهانیان خواهد داشت.

وی با اشاره به پای کار بودن اوقاف برای خدمت‌رسانی به زوار اربعین در استان، گفت: همه امکانات و تلاش خود را برای پذیرایی از زوار اربعین در موکب‌های وقفی استان بکار گرفته‌ایم و سعی می‌کنیم در موکب‌های وقفی بهترین خدمات را به زوار ارائه دهیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به آماده شدن استان برای پذیرایی از زوار اربعین، گفت: استان کرمانشاه این روزها در حال آماده شدن برای پذیرایی از زوار اربعین است و چون قریب ۷۰ درصد زوار اربعین از استان کرمانشاه تردد می کنند، وظیفه استان در پذیرایی از زوار سنگین است.

صالحی اشاره‌ای هم به ادامه‌دار بودن هتاکی‌ها به قرآن کریم داشت و ضمن محکوم کردن هر نوع هتاکی به قرآن کریم، تاکید کرد: مسلمانان وظیفه دارند در برابر هتاکی به قرآن بایستند.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) ۱۴۰۰ سال پیش و در جریان واقعه عاشورا به همگان اعلام کرد که اگر تعداد مسلمانان با احتساب کودکان شیرخواره از ۷۲ نفر بیشتر نباشد، باز هم مسلمانان وظیفه دارند در برابر دشمنان اسلام ایستادگی کنند.

صالحی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی زمینه‌ساز احیاء قرآن شده، گفت: اینکه امروز دشمنان اسلام این همه به قرآن می‌تازند، به دلیل نگرانی و ترس از قدرت اسلام زیر سایه قرآن کریم است.

وی در ادامه با اشاره به تلاش دشمنان در حوزه جنگ نرم برای ضربه زدن به اسلام، گفت: اگر امروز در کرمانشاه به خانه شهید مدافع حرم تعرض می‌شود و خانواده شهید مدافع حرم به واسطه عمل به فریضه واجب “امر به معروف و نهی از منکر” مورد هتک حرمت قرار می‌گیرند، یعنی تلاش‌های دشمنان در حوزه جنگ نرم جواب داده و باید در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمنان برای ضربه زدن به اسلام چاره‌اندیشی کنیم.

وی در ادامه برگزاری مسابقات قرآن را در تلطیف فضای معنوی جامعه تاثیرگذار ارزیابی کرد و افزود: برگزاری مسابقات قرآنی در واقع نوعی تکریم قرآن کریم است.

چهل‌وششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با حضور ۱۹۹ شرکت‌کننده از امروز (۲۲ مرداد) در کرمانشاه آغاز بکار کرد و تا ۲۶ مرداد ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

نوشته موکب‌های وقفی کرمانشاه برای پذیرایی از زوار اربعین به صف شده‌اند اولین بار در افق کرمانشاه | ofoqkermanshah.ir. پدیدار شد.