نواندیشی آیت الله مصباح مبتنی بر اصول بود

رئیسی در کنگره بین‌المللی اندیشه‌های علامه مصباح یزدی:

نواندیشی آیت الله مصباح مبتنی بر اصول بود

نواندیشی آیت الله مصباح مبتنی بر اصول بود

رییس‌جمهور کشورمان گفت: علامه مصباح یزدی بر مبنای محکم، صحبت‌های نو می‌زد و آزاداندیشی و نواندیشی وی، مبتنی بر اصول بود.

به گزارش گروه سیاسی حیات؛ «سید ابراهیم رییسی» رییس‌جمهور کشورمان، امروز در کنگره بین‌المللی اندیشه‌های علامه مصباح یزدی، اظهار کرد: علامه مصباح یزدی بر مبنای محکم، صحبت‌های نو می‌زد و آزاداندیشی و نواندیشی وی، مبتنی بر اصول بود.

وی افزود: وی جریان‌سازی می‌کرد و فقط شاگردپرور نبود؛ دفاع عقلانی و منطقی از باورهای دینی، نکته محوری است که در اندیشه علامه مصباح بود و همواره باید مورد توجه قرار بگیرد.

رییس‌جمهور گفت: دفاع از دین و مبانی و اصول، اهمیت زیادی دارد و در رفتار عملی آیت‌الله مصباح، بسیار برجسته بود؛ ایستادگی شجاعانه و دفاع از دین، اهمیت زیادی دارد.

رییسی ادامه داد: تبیین سخن حق، اهمیت زیادی دارد و استقامت در این راه، شرط اثربخشی در عرصه یک فکر و اندیشه بالنده است.

رییسی اظهار کرد: رهبری انقلاب اسلامی در جریان فتنه، به همه ما هشدار دادند که برای همه عصرها بدانیم که فتنه نمی‌گذارد حقایق دیده شود؛ انسان با بصیرت حقایق را می‌بیند و دیگران را هم آگاه می‌کند. وی با بیان اینکه در میدان آمدن بسیار مهم است افزود: انسان با عزم استوار و داشته‌های علمی، باید در صحنه باشد و رفع نیازهای جامعه را انجام دهد.

رییس‌جمهور گفت: جهاد تبیین مهم است و انسان سالک باید آن را مد نظر داشته باشد؛ ویژگی آیت‌الله مصباح یگانگی در حرف و عمل بود؛ آنچه مردم را مشتاق امام راحل و رهبری کرده، این است که مردم فهمیدند امام(ره) و رهبری، حرف و عمل‌شان یکی است.

وی افزود: امروز جامعه تشنه اندیشه‌های نو است و چهره‌های اثرگذار باید معرفی شوند. آیت‌الله مصباح یزدی شخصیتی نواندیش و آزاداندیش بود و اندیشه‌های وی باید همه‌ جا مورد استفاده قرار بگیرد.

خبر در حال تکمیل…