نگاه به حل آسیب‌های اجتماعی باید علمی باشد

  • افران
نگاه به حل آسیب‌های اجتماعی باید علمی باشد

معاون علوم، تحقیقات و فناوری فراجا گفت: آسیب‌های اجتماعی موضوع نگران کننده‌ای است که برای حل آن‌ها باید با نگاهی علمی و کارشناسی شده اقدام کنیم.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، سردار محمد قصری امروز _ چهارشنبه نهم خرداد _ در همایش ملی پیشران‌های سرکش اجتماعی، آسیب‌ها و جرایم که در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: این همایش قطعاً در کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارائه راهکارهای لازم برای پیشگیری از حوادث و آسیب‌ها تأثیر گذار خواهد بود.

وی افزود: به آسیب‌های اجتماعی می‌توان با ۳ دید نگاه کرد، یکی گذشته آن‌ها، یکی وضعیت فعلی آن‌ها و یکی هم آینده آن که بر همین اساس باید یک مدل جامع برای رفع آن‌ها در نظر گرفت.

معاون علوم، تحقیقات و فناوری فراجا با بیان اینکه نگاهمان به حل آسیب‌های اجتماعی باید علمی باشد، تصریح کرد: نکته بسیار مهمی که باید به آن در خصوص آسیب‌های اجتماعی نگاه کرد این است که باید چه کار کنیم تا این آسیب‌ها کنترل شود و در آینده تکرار نشود.

قصری با بیان اینکه دوران برخورد سطحی و سنتی با آسیب‌های اجتماعی به سر آمده است، گفت: اگر نتوانیم هم پا با پیشرفت جرایم برای آنها برنامه داشته باشیم و به موقع کنترل کنیم با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

وی تاکید کرد: معاونت علوم، تحقیقات و فناوری فراجا از مقاله‌هایی که به صورت آینده‌نگرانه در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی نگاشته شده باشد، حمایت می‌کند.

در ادامه افشین غنی‌زاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه تاکید کرد: برخورد با آسیب‌های اجتماعی در جامعه امری بدیهی است اما آنچه که مهم است تلاش برای زدودن آنها از چهره جامعه و حل و فصل آن‌ها است.

وی ادامه داد: آنچه که امروز مسلم است پاسخگو نبودن روش‌های سنتی برای برخورد و مقابله با آسیب‌های پیشران و سرکش اجتماعی است، بنابراین باید با نگاهی نو درصدد کاهش آن‌ها باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاه با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالایی که در دانشگاه آزاد وجود دارد، تصریح کرد: این دانشگاه آمادگی دارد برای حل علمی و عملی آسیب‌های اجتماعی در کنار دیگر دستگاه‌های متولی مشارکت جدی و فعال داشته باشد.

غنی‌زاده با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روی پلیس برای کنترل جرایم و آسیب‌های اجتماعی، اضافه کرد: اگر می‌خواهیم این تلاش‌ها نتیجه مند باشد و تداوم داشته باشد باید دیگر دستگاه‌های متولی نیز در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری همایش ملی پیشران‌های سرکش اجتماعی، آسیب‌ها و جرایم توسط دانشگاه آزاد و مشارکت انتظامی استان، گفت: این دو دستگاه همواره در در حل مشکلات اجتماعی پیشگام بوده‌اند و امیدوارم در آینده نزدیک نتایج و بازخوردهای مثبت آن را هم شاهد باشیم.

کد خبر 758350

  • خودرو بر هشترود