نگرانی صهیونیست‌ها از توافق میان آمریکا و ایران

نگرانی صهیونیست‌ها از توافق میان آمریکا و ایران

جورزالیم پست گزارش داده است که بین تهران و واشنگتن همزمان با نگرانی صورت گرفته و تل آویو نگران است که دولت بایدن به دنبال تفاهمی با ایران باشد. تفاهمی که همزمان به تهران اجازه خواهد داد تا بسیاری از ظرفیت‌های هسته‌ای خود را حفظ کند.

دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد: «موضع اسرائیل مشخص است. تمهیدات و توافقی که زیرساخت‌های هسته‌ای ایران را از بین نمی‌برد، برنامه هسته‌ای این کشور را متوقف نمی‌کند و فقط بودجه‌ای را در اختیار ایران قرار می‌دهد، باعث نگرانی است.»

در همین راستا ران درمر، وزیر امور استراتژیک نتانیاهو قرار است اواخر این هفته به واشنگتن سفر کند تا با دولت بایدن درباره ایران و توافق احتمالی آمریکا و عربستان سعودی که شامل عادی‌سازی روابط با تل آویو می‌شود، گفتگو کند.

دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی درپی توافق ایران و آمریکا که منجر خواهد شد بازداشتی‌های آمریکایی در تهران آزاد شوند و همچنین اموال بلوکه شده ایران در برخی کشور‌ها به کشورمان باز خواهند گشت، واکنش نشان داد.

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد: «این‌ها ترتیباتی بوده که زیرساخت‌های هسته‌ای ایران را از بین نبرده و برنامه هسته‌ای ایران را نیز متوقف نمی‌کند و فقط بودجه‌ای را در اختیار تهران قرار می‌دهد که در خدمت تروریسم خواهد بود».

نگرانی صهیونیست‌ها از توافق میان آمریکا و ایران

کاخ سفید پنجشنبه اعلام کرد ۵ زندانی دو تابعیتی آمریکایی-ایرانی که در ایران در زندان اوین به سر می‌بردند، به حبس خانگی منتقل شده‌اند. رسانه‌های آمریکایی می‌گویند تصمیم برای انتقال آمریکایی‌ها به حبس خانگی در هتلی در تهران، بخشی از توافقی است که بین واشنگتن و تهران انجام شده و بر اساس آن، در ازای آزادی زندانیان آمریکایی که در تهران هستند، ۶ میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده ایران آزاد خواهد شد.

یکی از منابع مطلع در مورد این توافق گفت که روند انتقال وجوه به قطر احتمالا ۳۰ تا ۴۵ روز طول می‌کشد و دو منبع گفتند که این پول قبل از رسیدن به قطر از طریق سوئیس منتقل خواهد شد.