هم حزبی نتانیاهو تکرار «روز نکبت» و اخراج فلسطینیان را خواستار شد

هم حزبی نتانیاهو تکرار «روز نکبت» و اخراج فلسطینیان را خواستار شد

قانونگذار هم حزبی بنیامین اعلام کرد که باید در واکنش به عملیات نیروهای مقاومت، فلسطینی‌ها را به صورت دسته جمعی اخراج کند.

آریل کالنر نماینده شهر «حیفا» در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) با انتشار پیامی در شبکه ایکس (توئیتر سابق)، شدت عمل این رژیم علیه فلسطینیان را خواستار شد.

قانونگذار حزب لیکود در کنست در واکنش به عملیات طوفان الاقصی مدعی شد که این عملیات شبیه به حمله نیروهای ژاپنی به بندر پرل هابر آمریکا است؛ حمله‌ای که واشنگتن به بهانه آن وارد جنگ جهانی دوم شد.

قانونگذار صهیونیست خواستار شدت عمل این رژیم علیه فلسطینیان شد و اعلام کرد که تل‌آویو باید «روز نکبت» را تکرار کند.

کالنر نوشت: «همین الان دشمن را خاموش کنید. امروز، پرل هاربر ماست. ما هنوز داریم درس می‌گیریم. همین حالا یک هدف (باید داشته باشیم): نکبت! یک روز نکبت که روز نکبت ۱۹۴۸ را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد».

قانونگذار هم حزبی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد: «(روز) نکبت در غزه و نکبت برای هر کسی که جرات بکند به (عملیات علیه صهیونیست‌ها) ملحق شود! نکبت آنها چون شبیه به سال ۱۹۴۸، راه جایگزین مشخص است چرا که هیچ راه برگشتی وجود ندارد و هیچ راه دیگری وجود ندارد».

۱۵ ماه می میلادی سال ۱۹۴۸ سالروز فاجعه اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی موسوم به یوم النکبه (روز نکبت) است.

هم حزبی نتانیاهو تکرار «روز نکبت» و اخراج فلسطینیان را خواستار شد

واژه «النکبة» (مصیبت) یادآور دو خاطره نامیمون در حافظه فلسطینی‌هاست: نخست استقرار رژیم اسرائیل در سال ۱۹۴۸ و دوم اخراج بیش از ۸۰۰ هزار فلسطینی از وطن خود.

روز نکبت نه تنها نماد فاجعه‌ای است که در آن سال بر سر سرزمین فلسطین نازل شد بلکه نمایانگر سختی ها و معضلاتی است که طی چندین دهه گذشته به این ملت تحمیل شده است.

پیشنهاد فر نیوز
۵۰۰۰ تاکسی شهر کرمانشاه فرسوده است/ ثبت روزانه ۵۰۰ هزار "سفر درون شهری" با تاکسی

درخواست برای اخراج دسته جمعی فلسطینیان از سرزمینشان در شرایطی مطرح شده که ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تا صبح یکشنبه (امروز) به وقت محلی، دست کم ۳۵۰ نفر در نتیجه عملیات طوفان الاقصی کشته و بیش از ۱۸۶۴ صهیونیست مجروح شده‌اند.