هیچ متقاضی از طرح نهضت ملی مسکن حذف نمی‌شود

هیچ متقاضی از طرح نهضت ملی مسکن حذف نمی‌شود

هیچ متقاضی از طرح نهضت ملی مسکن حذف نمی‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد گفت: هیچ متقاضی از طرح نهضت ملی مسکن حذف نمی‌شود، بلکه طرح‌ها بر اساس آورده به متقاضیان اختصاص می‌یابد.

به گزارش گروه استان‌های حیات؛ احسان خواجه رضایی مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد با اشاره به ثبت نام بیش از ۱۴۰ هزار نفر و تایید نزدیک به ۵۵ هزار نفر گفت: محدودیتی در این زمینه در استان وجود ندارد و هر اندازه که متقاضی وجود داشته باشد عملیات ساخت و ساز انجام می‌گیرد.

او با اشاره به افزایش مبلغ تسهیلات به ۵۵۰ میلیون تومان افزود: گرچه این مساله به متقاضیان کمک می‌کند، اما همچنان با مشکل آورده مواجه هستیم و بر این اساس طرح‌ها را فازبندی کردیم و طرح‌هایی که پیشرفت بیشتری دارند به کسانی اختصاص می‌یابد که آورده را در زمان مقرر تحویل دهند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد ادامه داد: بر این اساس هیچ متقاضی از این طرح حذف نمی‌شود، بلکه طرح‌های با پیشرفت کمتر به کسانی که آورده کمتری داده باشند، اختصاص می‌یابد تا همه متقاضیان صاحب خانه شوند.

او خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی را ممنوع اعلام کرد و اظهار داشت: چیزی به عنوان خرید و فروش طرح نهضت ملی نداریم و همه تبلیغات در این زمینه رصد می‌شود و اگر کسی خرید و فروش انجام دهد از طرح حذف می‌شود.

خواجه رضایی با اشاره به استقبال نکردن یزدی‌ها از تسهیلات نوسازی مسکن در بافت هدف بازآفرینی شهری تصریح کرد: با توجه به اینکه در بافت تاریخی نمی‌توانیم نوسازی داشته باشیم، در سفر رئیس جمهور مصوب شد که تسهیلات بهسازی و مرمت داده شود که در انتظار آیین نامه اجرایی هستیم.

او با اشاره به واریز مرحله‌ای تسهیلات نهضت مسکن به طرح‌ها گفت: امکان پرداخت کامل تسهیلات به طرح‌های نیمه ساز وجود دارد، البته این تسهیلات به طرح تحویل داده می‌شود و شهروندان قسط‌های آن را پرداخت می‌کنند.

خواجه رضایی درباره برخی خبرها مبنی بر اختصاص مسکن به افرادی که مسکن خود را به نام همسر یا فرزند قرار داده اند، تأکید کرد: شرایط طرح نهضت ملی مسکن، متقاضی و افراد تحت تکفل را شامل می‌شود و بر این اساس زن و شوهر و فرزندان تحت تکفل آنان نباید مسکن داشته باشند و اگر کسی منزل را به نام همسر و فرزندان سند زده باشد، نمی‌تواند مشمول این طرح باشد.