واکنش سوریه به حادثه تروریستی شاهچراغ

واکنش سوریه به حادثه تروریستی شاهچراغ

در ادامه واکنشها به جنایت تروریستی روز گذشته در حرم مطهر حضرت ، وزارت خارجه سوریه هم این اقدام جنایتکارانه را محکوم و تأکید کرد که برخی از طرفهای خارجی در پس این حمله قرار دارند.

غروب یکشنبه بود که یک تروریست مسلح به اسلحه جنگی با حدود ۳۰۰ گلوله مقابل حرم در شیراز شروع به تیراندازی کرد. در این حمله یک نفر به شهادت رسید و هشت تن دیگر مجروح شدند.

عامل این حمله تروریستی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و مجروحان نیز به بیمارستان‌های شیراز منتقل شدند و روند درمان آن‌ها در حال پیگیری است.

واکنش سوریه به حادثه تروریستی شاهچراغ

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از وزارت خارجه این کشور گزارش داد، این اقدام جنایتکارانه توسط یک گروه تروریستی انجام شده است که تحت حمایت برخی از طرفهای بین‌المللی قرار دارد تا از این طریق امنیت و آرامشی را از بین ببرد که در جمهوری اسلامی ایران حکمفرماست.

دمشق ضمن ابراز انزجار از این حمله تروریستی که به کشتار زنان، مردان و کودکان بی‌گناه منجر شده است، تأکید کرد: این اقدام، یک عمل جنایتکارانه است که از نظر انسانی و اخلاقی قابل پذیرش نیست. همه طرفهایی هم که از این اقدامات حمایت کرده و آن را تأمین مالی می‌کنند، باید این مسئله را متوقف کنند.

وزارت خارجه عمان هم با صدور بیانیه‌ای در صفحه شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) حادثه تروریستی در حرم حضرت «احمد بن موسی» (شاهچراغ) را محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: «وزارت خارجه عمان با جمهوری اسلامی ایران و قربانیان حمله‌ای که مزار شاهچراغ در شیراز را عصر روز گذشته هدف قرار داد ابراز همدردی کرده و به خانواده‌های کشته شدگان تسلیت می‌گوید و برای مجروحین شفای عاجل آرزو می‌کند».

در ادامه این بیانیه تأکید شده است که موضع عمان در محکومیت و ابراز انزجار از تروریسم در تمامی اشکال آن ثابت است. پیش از این کشورهای عراق، جمهوری آذربایجان و روسیه نیز ضمن تسلیت به مردم و دولت ایران، این واقعه تروریستی را به شدت محکوم کرده‌اند.

چهارم آبان سال گذشته نیز در حمله تروریستی مشابه به حرم شاهچراغ در شیراز، ۱۳ نفر شهید و ۲۵ نفر مجروح شدند که عوامل این حمله تروریستی تیرماه امسال به دار مجازات آویخته شدند.