ورود افسارگسیخته سلاح از کی‌یف به سراسر جهان

ورود افسارگسیخته سلاح از کی‌یف به سراسر جهان

سرگئی ، با هشدار درباره خطر گسترش تسلیحات ارسالی آمریکا و ناتو به اوکراین در سراسر جهان، گفت که غرب تمام هشدارهای مسکو را نادیده گرفته است.

لاوروف که در یازدهمین کنفرانس امنیت بین‌المللی مسکو صحبت می‌کرد، گفت: امروز آمریکا و ناتو و اتحادیه اروپا صرفا به خاطر نجات پروژه ژئوپلیتیکی خودشان برای مهار و تجزیه جامعه روسیه، تسلیحات به مراتب پیشرفته‌تری را به اوکراین تزریق و در نتیجه، آتش جنگ را شعله‌ور کرده و به گسترش افسارگسیخته این تسلیحات در سراسر جهان دامن می‌زنند.

وی تاکید کرد: (آنها) تمام هشدارهای جدی ما را نادیده گرفته‌ یا برای مقاصد پروپاگاندایی، به شکلی فاحش تحریف کرده‌اند و بخش خیلی کوچکی از شواهدی که بر این مساله دلالت دارند را به نمایش گذاشته‌اند. غرب به طور غیرمسئولانه و چشمگیری خطر رویارویی نظامی مستقیم بین قدرت‌های هسته‌ای را افزایش می‌دهد.

ورود افسارگسیخته سلاح از کی‌یف به سراسر جهان

لاوروف در عین حال خاطرنشان کرد: بدیهی است که تلاش برای تجزیه روسیه به دست نازی‌های اوکراینی، یکی از عناصر سیاست راهبردی(آمریکا) با هدف احیای نظم جهان تک‌قطبی است.در سایر نقاط جهان نیز هدفی مشابه دنبال می‌شود؛ مناطقی که در آن هر نوع اعتراض یا مخالفتی(با غرب) به هدف تهدیدها و اخاذی آنها بدل شده و هدف‌ این تهدیدها هم برطرف کردن موانع از سر راه برنامه‌های هژمونی واشنگتن است.