وعده صادق یک عملیات دفاعی برای حفاظت از حیثیت و خاک ایران بود

  • افران
وعده صادق یک عملیات دفاعی برای حفاظت از حیثیت و خاک ایران بود

امام‌جمعه کرمانشاه گفت: وعده صادق یک عملیات دفاعی برای حفاظت از حیثیت و خاک ایران بود که نتیجه آن فروریختن هیمنه پوشالی رژیم صهیونسیتی در پیش چشم جهانیان بود.

به گزارش خبرگزاری ایمنا از کرمانشاه، حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری در خطبه این هفته نماز جمعه امروز _جمعه، سی‌ویکم فروردین_ اظهار کرد: آنچه که می‌تواند باعث تقوا در زندگی انسان شود این است که زندگی بر اساس شریعت و احکام الهی شکل بگیرد و به طور کلی حدود الهی رعایت شود که خانواده بر اساس احکام الهی از اساس و بنیان شکل بگیرد.

وی افزود: تعلیم و تربیت جزو ضروریات زندگی بشر است، خداوند اساس زندگی بشر را بر اساس شکل‌گیری خانواده ایمانی و اسلامی، مبتنی بر احکام الهی قرار داده است.

امام‌جمعه کرمانشاه تصریح کرد: از نشانه‌های خدای متعال این است که برای شما مردان و زنانی از جنس خودتان و همسر آفرید، تربیت از خانواده آغاز می‌شود و جامعه اسلامی مبتنی بر دوستی بسیار عمیق و بر اساس شناخت است.

وی با بیان اینکه زندگی مشترک شکل دهید تا به آرامش برسید، ادامه داد: برای اینکه درب رحمت الهی را به روی خود باز کنید همدیگر را در خانواده، عاشقانه دوست داشته باشید.

غفوری خاطرنشان کرد: شریعت برای زندگی سالم بشر حدودی تعریف کرده است، زمانی‌که خانواده شکل بگیرد این حدود شکل گرفته است، نیازهای روحی بشر به قدری زیاد است که خانواده و همسر این نیازها را برآورده می‌کند.

امام‌جمعه کرمانشاه در ادامه سخنان خود خطبه دوم خود ضمن تأکید بر رعایت تقوا اذعان کرد: تمام حیات انسانی ما زمانی دارای روح و ارزش است که تقوا بر آن حاکم باشد، دل اگر پاک باشد و با خدا رابطه و میانه‌اش رابطه صمیمی باشد، حکم خدا را ترک نمی‌کند، بنابراین کسی که دلش پاک باشد، حجاب و عفاف را هم رعایت می‌کند.

وی اضافه کرد: مگر می‌شود کسی به خدا اعتقاد داشته باشد، اما به جنگ با خدا رود، در مورد ربا اگر کسی سراغ این امر رود مستقیم با خدا اعلام جنگ کرده است.

غفوری با اشاره به برگزاری باشکوه روز قدس در دنیا گفت: مستکبران عالم یک غده سرطانی را در غرب آسیا به بهانه‌های مختلف کاشتند و مردم مظلوم را مورد کشتار قرار داده و زمین‌ها و خانه‌های آنان را تصاحب کردند، استکبار جهانی برای این لات بی‌سروپا و این موجود درنده که در منطقه کاشته بود، همه جوره خرج کرد تا او را تثبیت کند.

امام‌جمعه استان کرمانشاه در ادامه مطرح کرد: این غده سرطانی و هم‌دستان آن در داخل کشور دانشمندان ما را ترور کردند، شخصیت بزرگ و مؤثر ما را با وقاحت تمام در کشور ترور کردند، سال‌ها جمهوری اسلامی ایران خویشتن‌داری و تحمل کرد، کار به جایی رسید که مستقیم متعرض جمهوری اسلامی ایران شد و بخش کنسول‌گری سفارت ایران را مورد هجمه موشکی قرار داد و حالا که قضیه فرق کرد خویشتن‌داری تمام است، به قوانین بین‌المللی بی‌توجهی شد و محکوم نشدند، اما جمهوری اسلامی این زیاده‌روی در جنایتکاری را تحمل نکرد و با عزم و اراده این رژیم را فقط تنبیه کرد، عملیات وعده صادق با دستور رهبری فرزانه طراحی و اجرا شد.

وی اضافه کرد: این عملیات، یک عملیات دفاعی بود، ما از حیثیت و خاک خودمان دفاع کردیم، عملیات محدود صورت گرفت و اگر قرار بر عملیات گسترده باشد، دیگر اثری از رژیم صهیونیستی نخواهد ماند، لذا این عملیات با شهامت و مردانگی تمام اعلام و اجرا شد.

غفوری بیان کرد: درسی عبرت‌آموز به این رژیم غاصب داده شد و هیمنه آن در پیش چشم جهانیان فرو ریخت و این اقدام تمام مظلومان دنیا را خوشحال کرد.

کد خبر 745993

  • خرید چیلر
  • دستگاه حضور و غیاب