پهپادهای حماس رژیم صهیونیستی را غافلگیر کرد

پهپادهای حماس رژیم صهیونیستی را غافلگیر کرد

روزنامه هاآرتص نوشت: حملات اولیه با استفاده از پهپادهای کوچک و نسبتا ارزان که ساخت داخل بودند، انجام شد و در حمله و فلج کردن سامانه‌های پیشرفته که قیمت آن صدها هزار و حتی میلیون‌ها دلار است، موفق عمل کرد. حماس همچنین از پاراگلایدر استفاده کرد که افراد مسلح این جنبش با استفاده از آن توانستند به پشت دیوار مرزی نفوذ کرده و بر برتری تکنولوژی اسرائیل چیره شده و نیروهای اسرائیلی را غافلگیر کنند. مهم‌ترین موفقیت حماس استفاده از پهپادها برای هدف قرار دادن و از کار انداختن تانک مرکاوا۴ بود که یکی از پیشرفته‌ترین تانک‌های جهان است.

هاآرتص نوشت: سامانه ضد موشکی «بادگیر» برای مقابله با این پهپادها عمل نکرد چرا که این سامانه برای مقابله با موشک‌های ضد تانک طراحی شده است نه برای مقابله با تسلیحاتی که از طریق پهپادها شلیک می‌شود. حزب الله لبنان نیز قبلا چندین پهپاد را به حریم هوایی اسرائیل شلیک کرده است که برخی از آنها مشابه پهپادهای حماس بودند. این پهپادها برای جمع آوری داده‌های اطلاعاتی شلیک شد؛ اما در صورت نیاز برای حمله نیز استفاده می‌شود.

گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش حماس روز یکشنبه اعلام کرد که این جنبش با ۳۵ پهپاد انتحاری به پایگاه‌های دشمن صهیونیستی و اهداف آن حمله کرد.

از سوی دیگر روزنامه واشنگتن پست اعلام کرد که رژیم صهیونیستی از آمریکا درخواست موشک‌هایی برای سامانه گنبد آهنین و تجهیزات و اطلاعات کرده است.

پهپادهای حماس رژیم صهیونیستی را غافلگیر کرد

روزنامه یدیعوت آحارونوت گزارش داده که براساس برآوردها، تعداد کشته‌های رژیم صهیونیستی در عملیات طوفان الاقصی مقاومت فلسطین، به ۱۰۰۰ و تعداد مفقودی‌ها به بیش از ۱۵۰ نفر رسیده است. به گزارش المیادین، ارتش رژیم صهیونیستی وجود افسران برجسته ارتش در بین مفقودان را بعید نمی‌داند.

پیشنهاد فر نیوز
رایزنی وزیران امور خارجه ایران و عراق در جده

همچنین وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی اعلام کرده که ۲۳۸۲ تن تا صبح امروز دوشنبه به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند.