پهپاد مهاجر 10 موجب تقویت اقتدار و عزت کشور است

پهپاد مهاجر 10 موجب تقویت اقتدار و عزت کشور است

آیت الله سید ابراهیم رئیس‌جمهوری به مناسبت روز « » بازدیدی یک و نیم ساعته از کشور داشت.

در این بازدید، سازمان‌های صنایع هوایی، هوافضا، دریایی، دفاعی، پژوهش‌های نوین دفاعی (سپند)، اتکا، صنایع الکترونیک ایران (صاایران) و سازمان جغرافیایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای پیشرفته و فناورانه خود را به نمایش گذاشته بودند.

انواع پهپادهای شناسایی و عملیاتی برد بلند و برد کوتاه از جمله پهپاد جدید مهاجر ۱۰، انواع راکت‌ها و موشک‌های برد بلند و برد کوتاه از جمله موشک‌های قدر، قیام، خرمشهر، حاج قاسم، ابومهدی، انواع خودروهای راهکنشی از جمله مدل‌های ارس و طوفان، انواع محصولات رزم دریایی شامل طیف وسیعی از اژدرها، سامانه‌های پرتاب موشک، تجهیزات جنگ الکترونیک، تجهیزات پدافند شیمیایی، انواع موتورهای پهپاد و هواپیما، دستاوردهای سازمان جغرافیایی و تولیدات سازمان صنایع غذایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این نمایشگاه ارائه شده بود.

رئیس جمهور پس از بازدید از بخش‌های مختلف این نمایشگاه، با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته، دستاوردهای به نمایش درآمده را مایه اقتدار و افتخار توصیف کرد و گفت: یکی از مولفه‌های مهم اقتدار و قدرت ملی، توانمندی تولید و تامین ابزار و تجهیزات دفاعی است که این کار به شایستگی از سوی دست‌اندرکاران وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صورت گرفته است.

پهپاد مهاجر 10 موجب تقویت اقتدار و عزت کشور است

وی رونمایی از پهپاد مهاجر ۱۰ را که نمونه ارتقا یافته پهپاد مهاجر ۶ است، نتیجه خلاقیت و ابتکار دانشمندان جوان کشور دانست که باعث خوشحالی، افتخار و تقویت عزت کشور است.

رئیس جمهور پیشنهاد کرد بخش‌هایی از این نمایشگاه که قابلیت نمایش برای عموم را دارد، در قالب اردوهای راهیان پیشرفت در معرض بازدید جوانان کشور قرار گیرد تا آینده سازان ایران از پیشرفت‌های فناورانه کشور مطلع شده و روحیه «امید» و «ما می‌توانیم» در آن‌ها تقویت شود.